Renault Sandero

Model
Renault Sandero Zobacz 5 zdjęć

Renault Sandero to miejski samochód osobowy produkowany od 2008 roku. Model jest znany także pod marką Dacia.

Renault Sandero - informacje ogólne

Sandero zadebiutowało w 2007 roku na Genewa Motor Show. Obecnie powstaje druga generacja tego pojazdu. Samochód pod marką Renault oferowany jest w Ameryce Południowej, Rosji, Ukrainie i na Białorusi. Na rynku środkowo i zachodnioeuropejskim bardziej popularna jest nazwa Dacia Sandero. Produkcja auta odbywa się głównie w rumuńskich zakładach Dacii.

W 2009 roku Sandero zostało nagrodzone tytułem Rumuńskiego Samochodu Roku. Auto cieszy się popularnością na całym świecie. Do końca 2010 roku wyprodukowano ponad 300 tysięcy egzemplarzy pojazdu.

Dostępna jest także wersja Sandero stylizowana na SUV-a. Cechuje się podniesionym o 4 cm prześwitem, nakładkami na osłony zderzaków i nadkoli oraz relingami dachowymi.

Pierwsza generacja nie najlepiej wypadła w testach zderzeniowych Euro NCAP. Po testach wystawiono ocenę 3/5. Najsłabiej oceniono bezpieczeństwo pieszego podczas zderzenia. W drugiej generacji poprawiono kontrukcję auta przez co ocena wzrosła do 4 w 5-stopniowej skali.

Renault Sandero - dane techniczne

Silniki zastosowane przez rumuńskiego producenta w tym modelu wskazują na to, że jest to typowo miejski samochód. Małe, ekonomiczne motory benzynowe i wysokoprężne o pojemności od 0.9 do 1.5 l są oszczędne i dynamiczne. Za dobre przyspieszenie na krótkich dystansach odpowiada oferowana moc od 75 do 90 KM. Jeśli zależy nam na jak najtańszej eksploatacji możemy zaopatrzyć się w wersję z instalacją LPG. W ofercie są 5-biegowa manualne lub automatyczne skrzynie biegów z przednim napędem.

Wnętrze auta mimo. że początkowo może sprawiać wrażenie taniego i tandetnego jest solidne i bardzo proste w utrzymaniu. Twarde plastiki i imitujące aluminium. srebrne wykończenia nie rysują się, a tapicerka foteli trudno się brudzi. Mimo, że kabina nie zachwyca designem to cechuje ją ergonomiczność i dobre wykonanie.

Zależnie od wersji silnika średnie spalanie na 100 km wynosi około 6-8 litrów. Najbardziej paliwożerne są silniki z instalacją LPG.

W Polsce samochodu musimy szukać pod marką Dacia. Za auto z salonu zapłacimy około 30-50 tysięcy złotych. Cena zależy od rodzaju silnika oraz oferowanej wersji wyposażenia.

4.58
Ocena na postawie 40 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaRenault
TypSamochód osobowy

Generacje Renault Sandero

Inne modele Renault

Renault Sandero: newsy, testy i recenzje

Niemieckie pochodzenie i ekscytacja za kółkiem. Opel odważnie promuje GT X Experimental

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie