Lamborghini Espada

Model
Lamborghini Espada Zobacz 5 zdjęć

Lamborghini Espada to włoski samochód sportowy produkowany w latach 1968-1978. Łącznie powstało 1217 egzemplarzy tego modelu.

Lamborghini Espada - informacje ogólne

Lamborghini Espada zaprojektowane przez Marcello Gandiniego zadebiutowało w marcu 1968 roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Samochód znacznie wyróżniał się spośród pozostałych modeli włoskiego producenta. Było to spowodowane tym, że auto miało zapewniać komfort przy podróżowaniu nawet w 4-osobowym gronie. W celu zwiększenia przestrzeni w kabinie silnik został przesunięty do przodu maski.

Kształt linii nadwozia Espady nie każdemu przypadł do gustu. Jednak nie to było priorytetem przy projektowaniu tego modelu. Lamborghini Espada miało być wytrzymałe i mieć atrakcyjną cenę.

Jak na sportowy charakter Espady nadwozie było dość duże i nie należało do lekkich. Samochód mierzył 4674 mm długości, 1821 mm szerokości oraz 1191 mm wysokości. Masa modelu wynosiła 1480 kg.

Nazwa modelu w języku hiszpańskim oznacza szpadę, co może sugerować ostry charakter Espady.

Lamborghini Espada - dane techniczne

Sercem Lamborghini Espady był 3.9-litrowy silnik V12 o mocy 390 KM. Prędkość maksymalna auta wynosiła 241 km/h. Pierwszą setkę mogliśmy ujrzeć na liczniku już po 6.5 sekundy. Napęd Espady był przenoszony na tylną oś. Samochód powstawał jedynie z 5-biegową, manualną skrzynią biegów.

Wnętrze auta było wygodne i przestronne. Kabinę Espady przedzielał tunel z wałem napędowym. Do wad auta można zaliczyć słabą wentylację wnętrza oraz plastikowy panel wskaźników, który zdecydowanie nie pasował do klasy Lamborghini.

Lamborghini Espada powstało jedynie w 1226 egzemplarzach, przez co znalezienie obecnie tego modelu jest niezwykle trudne.

3.86
Ocena na postawie 43 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaLamborghini
TypSamochód osobowy

Inne modele Lamborghini

Lamborghini Espada: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie