Honda Pilot

Model
Honda Pilot Zobacz 5 zdjęć

Honda Pilot to średni crossover produkowany od 2002 roku przez Honda Motor Company. Model przeznaczono jedynie na rynek amerykański.

Honda Pilot - informacje ogólne

Honda Pilot jest największym crossoverem produkowanym przez japoński koncern. Auto wyprodukowano z zamiarem podbicia rynku północnoamerykańskiego, gdzie odbywa się jego produkcja. Model po kolejnych latach od debiutu zyskiwał coraz większą popularność wśród kierowców. W 2006 roku Honda sprzedała się w ponad 152 tysiącach egzemplarzy, co było najlepszym wynikiem sprzedażowym tego crossovera.

Konstrukcję Hondy Pilota zaprojektowano tak, aby była przystosowana do jazdy w terenie i holowania. Nadwozie stylistyką nawiązuje do mniejszej Hondy CR-V. Lekko kanciasta sylwetka została zaokrąglona w trzeciej generacji. Projektanci Hondy zadbali o to, aby auto było bezpieczne. W modelu zastosowano technologię ACE, której zadaniem jest równomierne rozprowadzanie energii podczas zderzenia.

Honda Pilot - dane techniczne

Honda Pilot oferuje 3.5-litrowe motory o mocy ponad 200 KM. W połączeniu z ponad 2-tonową konstrukcją pojazdu, wiąże się to ze zwiększonym poborem paliwa. Auto wykorzystuje inteligentny napęd VTM 4, który dołącza tylną oś napędu w przypadku wykrycia śliskiej nawierzchni. Rozstaw osi w Hondzie Pilot wynosi 2774 mm. Zapewnia to zwiększony komfort podróży, lecz ogranicza zwrotność podczas manewrów.

Przestronne wnętrze Hondy Pilota na potrzeby rynku amerykańskiego zostało wyposażone w trzy rzędy siedzeń. Umożliwia to podróż 7-8 osobom. Ostatni rząd nie zapewni jednak dużej przestrzeni na nogi, więc wysokim osobom zaleca się wybrać miejsca z przodu. Kabina japońskiego crossovera cechuje się ergonomią i funkcjonalnością na wysokim poziomie. W aucie nie zabrakło pojemnych schowków, podłokietników oraz uchwytów na kubki.

Honda Pilot będzie ciekawą propozycją dla większych rodzin gwarantującą bezpieczne i komfortowe podróże. Model wyróżnia się bezawaryjnością, lecz wraz z eksploatacją i rosnącym przebiegiem pewne elementy mogą ulegać zużyciu. Należy liczyć się z tym, że w przypadku amerykańskiego auta wiąże się to z większą ceną części zamiennych. Niektóre elementy nie są dostępne na rynku, więc konieczne będzie zamówienie ich bezpośrednio z USA. Honda Pilot nie jest popularnym w Polsce autem, zatem kupno interesującego nas używanego modelu może nie należeć do najłatwiejszych. Cena kilkuletniej Hondy Pilot to około 80 000 zł.

4.54
Ocena na postawie 39 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaHonda
TypSamochód osobowy

Generacje Honda Pilot

Inne modele Honda

Honda Pilot: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie