Cadillac Escalade

Model
Cadillac Escalade Zobacz 10 zdjęć

Cadillac Escalade to luksusowe auto sportowo-użytkowe produkowane od 1999 roku przez amerykańską firmę General Motors pod marką Cadillac.

Historia Cadillaca Escalade

Cadillac Escalade to pierwszy samochód marki w segmencie 1. Debiut Cadillaca Escalade miał miejsce w 1999 roku. Nie był to autorski projekt Cadillaca, lecz zmodyfikowana wersja GMC Yukon Denali. Auto posiadało bardziej luksusowe wyposażenie. Nadwozie było jednolite, pozbawione fantazyjnych linii. Auto było odpowiedzią na powstanie modelu Lincoln Navigator.

W 2002 roku pojawiła się druga generacja Cadillaca Escalade. Był to w pełni autorski projekt marki. Auto szybko zyskało uznanie Amerykanów. Pojazd charakteryzował się dużymi rozmiarami. W podstawowej wersji mierzył 5 metrów długości, prawie 2 metry wysokości i szerokości. Samochód można było także dostać w wersji z otwartą skrzynią towarową (EXT). Wnętrze Cadillaca Escalade było luksusowe i ergonomiczne, choć nie wykonane z materiałów pierwszej jakości. Dodatkowe wyposażenie wzbogacono o chromowane felgi, chłodzone i ogrzewane uchwyty na napoje i demontowalny trzeci rząd siedzeń.

W 2006 roku wprowadzono na rynek trzecią generację Cadillaca Escalade. Odświeżono jego wnętrze, nadając Cadillacowi Escalade dynamicznego i atrakcyjnego wyglądu. Zwiększono długość auta o ok. 10 cm. W dalszym ciągu Cadillac Escalade dysponował bogatym wyposażeniem, poprawiono jakość materiałów i ich spasowanie. Model trzeciej generacji bazował na platformie podłogowej o symbolu GMT900. Aby zmniejszyć zużycie paliwa, zastosowano zmienne fazy rozrządu.

Debiut czwartej generacji Cadillaca Escalade miał miejsce w 2014 roku. Dopracowano wygląd luksusowego auta. Pojazd charakteryzował się masywnym grillem i olbrzymimi światłami. Tylne, bardzo wąskie lampy rozciągnięto prawie na całej wysokości klapy bagażnika. Dzięki temu zabiegowi auto prezentuje się jako smukłe i wąskie. Układ jezdny został wyposażony w mocniejsze zawieszenie i elektroniczne wspomaganie kierownicy. Konkurencją Cadillaca Escalade jest przede wszystkim wspomniany Lincoln Navigator.

Cadillac Escalade – dane techniczne

Samochód dostępny jest w wersji z nadwoziem typu kombi. W ofercie Cadillaca Escalade znalazły się silniki benzynowe. Pojazd posiada napęd tylny, napęd na cztery koła lub stały napęd na cztery koła off road. Silniki Cadillaca Escalade charakteryzują się pojemnością 5328 – 6199 cm3 oraz mocą 285 – 409 KM. Składają się one z ośmiu cylindrów, a na każdy przypada dwa zawory. Maksymalna prędkość Cadillaca Escalade wynosi 172 km/h.

Moment obrotowy układy napędowego wynosi 565 Nm. Średnie spalanie Cadillaca Escalade wynosi od 14 do 16,8 l na 100 km. Pojemność bagażnika Cadillaca Escalade wynosi 3084 l. Wymiary Cadillaca Escalade to 5052 – 5144 mm długości, 2004 – 2007 mm szerokości i 1887 – 1943 mm wysokości.

4.55
Ocena na postawie 39 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaCadillac
TypSamochód osobowy

Generacje Cadillac Escalade

Inne modele Cadillac

Oceny użytkowników (1)

Cadillac Escalade: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie