Smart Forfour

Model
Smart Forfour Zobacz 5 zdjęć

Smart Forfour to samochód typu supermini, który najpierw był produkowany w latach 2004-2006 (pierwsza generacja). Druga generacja Smarta Forfour jest wytwarzana od 2014 r.

Smart Forfour – najważniejsze informacje

Smart Forfour początkowo był produkowany na płycie podłogowej Mitsubishi Colta, jednak od 2014 r. zaczęto stosować w nim tę samą platformę, co w Renault Twingo. Pierwsze zakłady, w których wytwarzano Smarta Forfour, były zlokalizowane w Holandii, jednak z czasem cała produkcja została przeniesiona do Słowenii.

Silniki Smarta Forfour nigdy nie charakteryzowały się dużą mocą ani pojemnością, w końcu to niewielki samochód przeznaczony do jazdy w mieście. Zauważalna jest jednak tendencja producenta, firmy Smart, do ciągłego zmniejszania parametrów jednostek napędowych montowanych w modelu Forfour, z których najmniejszą jest 3-cylindrowy silnik o pojemności zaledwie 0,9 litra!

Co więcej na początku Smart Forfour trafiał do salonów samochodowych w dwóch wersjach: z półautomatyczną skrzynią biegów z 6 przełożeniami i manualną, 5 biegową przekładnią. Z czasem ofertę zawężono i najnowsze Smarty Forfour są dostępne tylko z tym drugim mechanizmem.

Niezmienna jest tylko jedna rzecz – typ nadwozia Smarta Forfour, który jest 5-drzwiowym hatchbackiem.

Smart Forfour – opinie

Przez lata obecności na rynku Smart Forfour zdążył wyrobić sobie określoną opinię. Samochód jest chwalony przez użytkowników przede wszystkim za układ jezdny i solidne silniki. Zaletą Smarta Forfour jest też system wentylacyjno-grzewczy.

Wady? Smart Forfour mógłby oferować lepszą widoczność podczas jazdy, a także ciszej pracować. Popularny jest też pogląd, że cena Smarta Forfour jest niewspółmierna do jakości, jaką oferuje ten pojazd.

3.69
Ocena na postawie 24 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaSmart
TypSamochód osobowy
SegmentB

Generacje Smart Forfour

Inne modele Smart

B - Inne modele

Smart Forfour: newsy, testy i recenzje

Jeździłem nową Toyotą Suprą. Spełnia wszystkie oczekiwania, ale prawdziwy potencjał odkryją tunerzy

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie