Mitsubishi Pajero

Model
Mitsubishi Pajero Zobacz 7 zdjęć

Mitsubishi Pajero to samochód terenowy produkowany przez japoński koncern Mitsubishi Motors. Nazwa "pajero" została zaczerpnięta z języka łacińskiego, w którym "pajero" oznaczało dzikiego kota z Ameryki Południowej. Inne nazwy Mistubishi Pajero to Montenero w krajach hiszpańskojęzycznych oraz Shogun w Wielkiej Brytanii.

Mitsubishi Pajero – informacje ogólne

Produkcja Mitsubishi Pajero rozpoczęła się w 1982 roku, jednak pierwsze plany stworzenia samochodu terenowego pojawiły się 3 lata wcześniej. Koncepcja modelu bazowała na samochodzie PX33 z 1934 roku. Od 1982 roku zostały wyprodukowane 4 generacje, które kupiło ponad 3 miliony ludzi na całym świecie.

Prototyp I generacji Mitsubishi Pajero powstał w 1973 roku. Pełną wersję auta zaprezentowano w 1981 roku w Tokio. Samochód był wyposażony w silnik turbodiesel od 2,3 do 2,6 litra. Mógł być również wyposażony w silnik benzynowy o pojemności od 2,6 do 3 litrów. Samochód miał troje lub pięcioro drzwi. Mieściły się w nim cztery osoby. Największym problemem przy codziennym użytkowaniu była szybko postępująca korozja. Produkcja Mitsubishi Pajero I generacji zakończyła się w 1991 roku.

II generacja Mitsubishi Pajero produkowana w latach 1991-1999 miała 3 konfiguracje nadwozia: Soft Top i Junior (trójdrzwiowe), a także Standard (pięciodrzwiowe). Klient miał wybór między skrzynią automatyczną o 4 przełożeniach a pięciobiegową skrzynią manualną.

III generacja Mitsubishi Pajero (1999-2006) miała niezależne zawieszenie przedniej oraz tylnej osi. W nowej generacji powiększono wnętrze, dodając różne ulepszenia, oraz zwiększono pojemność bagażnika do 1000 litrów.

IV generacja produkowana jest od 2006 roku. Tak jak poprzednie wersje V60 jest dostępna w wersji krótkiej (trójdrzwiowej) i długiej (pięciodrzwiowej). Maksymalnie do samochodu może wejść od 5 do 7 osób.

Mitsubishi Pajero – jednostki napędowe

Maksymalna moc Mitsubishi Pajero wynosi od 95 do 250 koni mechanicznych. Z tego względu maksymalna prędkość waha się od 145 do 190 km/h.

Silnik Mitsubishi Pajero może mieć od 4 do 6 cylindrów, których największa pojemność to 3828 cm3.

Układ napędowy Mitsubishi Pajero jest na cztery koła, na tylną oś z dołączaną przednią osią lub na cztery koła off road.

Mitsubishi Pajero – opinie

Mitsubishi Pajero to jedyny samochód terenowy japońskiego koncernu. Od początku produkcji zdobył niezwykłą popularność na rynku motoryzacyjnym. Wśród głównych zalet modelu można wymienić szeroką widoczność, wentylację oraz ogrzewanie. Sprawnie działająca skrzynia biegów jest również dużym plusem, ale użytkownicy narzekają, że samochód jest bardzo głośny, osiągając duże prędkości.

4.05
Ocena na postawie 30 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaMitsubishi
TypSamochód osobowy

Generacje Mitsubishi Pajero

Inne modele Mitsubishi

Mitsubishi Pajero: newsy, testy i recenzje

Marka Mitsubishi na Poznań Motor Show 2018

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie