Skróci czas podróży na ważnej trasie. Powstanie nowa droga

Skróci czas podróży na ważnej trasie. Powstanie nowa droga

S10 - Zdjęcie ilustracyjne
S10 - Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
07.09.2022 09:59, aktualizacja: 13.03.2023 15:50

GDDKiA poinformowała o podpisaniu umowy z wykonawcą kolejnego odcinka drogi ekspresowej S10. To ważna inwestycja dla woj. kujawsko-pomorskiego, łącząca dwie jego stolice.

Budowa fragmentu S10 Emilianowo - Solec o długości 8,6 km, jeszcze do niedawna była przedmiotem przetargu. Najkorzystniejszą ofertę wyłoniono wiosną 2022 roku, a teraz podpisano oficjalną umowę z wykonawcą. Będzie nim firma Polaqua z Piaseczna.

W ramach umowy powstanie dwujezdniowa, dwukierunkowa droga ekspresowa, która rozpocznie się na wschód od planowanego węzła Emilianowo i prowadzić będzie w kierunku Torunia do Solca Kujawskiego, kończąc się przed planowanym węzłem Solec. W ramach tej inwestycji powstanie również Obwód Utrzymania Drogi oraz nowy węzeł Makowiska.

Wspomniany fragment, którego budowa pochłonie niemal 240 mln zł, dołączy do funkcjonujących już 24 km ekspresówki S10 w woj. kujawsko-pomorskim oraz kolejnych odcinków będących w realizacji. Mowa o S10 Bydgoszcz Południe - Emilianowo wraz z rozbudową drogi krajowej nr 25 oraz Solec - Toruń Zachód. Ich łączna długość wyniesie około 30 km.

Mapa realizacji S10 w woj. kujawsko-pomorskim
Mapa realizacji S10 w woj. kujawsko-pomorskim© fot. GDDKiA

Droga ekspresowa S10 to ważna inwestycja nie tylko dla woj. kujawsko-pomorskiego ale i całego kraju. Docelowo połączy bowiem Szczecin z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej, znacząco skracając czas podróży między północno-zachodnią a centralną Polską.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)