Szybciej przez lubelskie - cztery kolejne odcinki S19 udostępnione kierowcom

Szybciej przez lubelskie - cztery kolejne odcinki S19 udostępnione kierowcom

16 grudnia pierwsze auta ruszyły obwodnicą Janowa Lubelskiego
16 grudnia pierwsze auta ruszyły obwodnicą Janowa Lubelskiego
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
17.12.2021 08:22, aktualizacja: 14.03.2023 13:58

Nie jeden, a cztery odcinki naraz zostały udostępnione kierowcom tuż przed końcem roku. Łącznie dostępne jest już 47 km trasy, która ułatwi poruszanie się po wschodniej części Polski.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami GDDKiA, udało się zdążyć przed końcem roku. Od 16 grudnia 2021 kierowcy mogą korzystać z blisko 50 km nowej, ekspresowej drogi o nawierzchni bitumicznej, na którą składają się 4 oddzielne inwestycje.

Lublin - Niedrzwica Duża

Ten liczący 12 km odcinek z Lublina w kierunku Kraśnika częściowo przebiega w śladzie dotychczasowej drogi krajowej nr 19. Co ważne, pozwala ominąć Niedrzwicę Dużą. Kończy się na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 834 (ul. Bychawska).

Obwodnica Kraśnika

10-kilometrowy fragment zaczyna się w miejscowości Lasy i pozwala ominąć Kraśnik po wschodniej stronie. Łączy się z kolejnym fragmentem szlaku Via Carpatia w miejscowości Słodków

Kraśnik - Janów Lubelski

To jeden z najdłuższych fragmentów S19 budowanych w woj. lubelskim. Ma około 18 km długości i rozpoczyna się w pobliżu Szastarki. Pozwala ominąć Polichnę i Modliborzyce

Obwodnica Janowa Lubelskiego

Ostatni ze świeżo oddanych do użytku fragmentów ma 6,5 km. Omija Janów Lubelski od strony zachodniej i kończy się w miejscowości Jonaki.

Cztery nowe odcinki oficjalnie dołączają do istniejącego już fragmentu Janów Lubelski Południe - Lasy Janowskie, oddanego do użytku w czerwcu 2021 roku. Tym samym, kierowcy poruszający się w tamtym regionie zyskują solidny kawałek trasy zapewniającej bezpieczną i szybką podróż.

Warto wspomnieć, że wspomniana S19 jest częścią międzynarodowego szlaku transportowego Via Carpatia, który w samej Polsce ma liczyć blisko 700 km, z czego 177 km oddano już do użytku, a 275 km jest w realizacji. W planach są już oczywiście kolejne odcinki, które czekają na rozstrzygnięcie przetargu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)