Tak wozili dzieci. ITD aż opublikowało zdjęcia autobusów

Trzy z czterech autobusów miały usterki
Trzy z czterech autobusów miały usterki
Źródło zdjęć: © gitd

21.05.2024 10:07, aktual.: 21.05.2024 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Funkcjonariusze legnickiej inspekcji transportu drogowego przeprowadzili kontrole czterech autobusów wykonujących przewóz dzieci z okolicznych miejscowości do jednej ze szkół w powiecie wołowskim. Tylko jeden z pojazdów nadawał się do jazdy.

Stan techniczny wielu pojazdów poruszających się po polskich drogach woła o pomstę do nieba. Bulwersujący jest fakt, że niektóre z nich służą do przewozu dzieci. O tym, że nie jest dobrze, najlepiej świadczy niedawna kontrola przeprowadzona przez legnicką ITD.

Spośród czterech skontrolowanych autobusów, trzy budziły poważne zastrzeżenia funkcjonariuszy, a dwa były w tak złym stanie, że inspektorzy zakazali dalszej jazdy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W jednej z maszyn ujawniono np. wyciek paliwa, który mógłby być bezpośrednią przyczyną pożaru. Drugi autobus miał natomiast poważne wycieki płynów z silnika i skrzyni biegów. Trzeci z kolei wyróżniał się niesprawnym oświetleniem i nadmiernym zadymieniem z wydechu.

Podczas kontroli ujawniono także nieprawidłowości w dokumentacji - jeden z kierowców nie miał np. zezwolenia na wykonywanie przewozów regularnych. W związku z nieprawidłowościami wszczęto sześć postępowań administracyjnych i nałożono trzy mandaty karne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)