Nagrali szeryfa w mini. Policja natychmiast sprawdziła, kim jest

Nagrali szeryfa w mini. Policja natychmiast sprawdziła, kim jest

25-kierowca mini za nic miał przepisy ruchu drogowego
25-kierowca mini za nic miał przepisy ruchu drogowego
Źródło zdjęć: © youtube.com
29.04.2023 16:42, aktualizacja: 30.04.2023 10:53

W internecie pojawiło się nagranie z udziałem szczecińskiego pirata drogowego. Za swoje "wyczyny" odpowie teraz przed sądem.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na Moście Pionierów w Szczecinie. Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, widać, jak kierowca czerwonego mini w pewnym momencie przyspiesza, by chwilę później wykonać zupełnie niezrozumiałe manewry. Zmienia pasy ruchu bez sygnalizacji, nie ustępuje pierwszeństwa innym, prawidłowo poruszającym się pojazdom, a następnie hamuje bez wyraźnej przyczyny przed pojazdem, który porusza się lewym pasem, stwarzając realne zagrożenie w ruchu.

Szeryf w Mini będzie miał problemy, jego jazdę obejrzał policjant @AnacronPoland

Na szczęście nagranie z wideorejestratora trafiło do szczecińskich policjantów, którzy po przeanalizowaniu zachowania kierowcy, skierowali do sądu wniosek o ukaranie 25 latka. Łącznie otrzymał on 4 zarzuty.

Przypominamy, że każdy kierowca jest zobowiązany do przestrzegania przepisów w takim samym zakresie, bez względu na posiadane predyspozycje, czy gabaryty i możliwości techniczne pojazdu. Kierowcy wymierzający sprawiedliwość samodzielnie mogą narazić się na odpowiedzialność karną. Takie zachowania na drodze są bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić do poważnych skutków, dlatego policjanci nie będą w takich przypadkach stosować taryfy ulgowej.

KMP w Szczecinie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)