Szalona ucieczka przed policją. Na dachu wisiał funkcjonariusz. Nagranie z USA

Szalona ucieczka przed policją. Na dachu wisiał funkcjonariusz. Nagranie z USA

Policjant wskoczył na maskę krzycząc do kierowcy, żeby się zatrzymał
Policjant wskoczył na maskę krzycząc do kierowcy, żeby się zatrzymał
Źródło zdjęć: © YouTube | 6abc Philadelphia
19.05.2023 21:53

W amerykańskim stanie Iowa policjant wskoczył na maskę samochodu chcąc zatrzymać kierowcę, który był objęty nakazem aresztowania. Ten jednak zaczął uciekać z funkcjonariuszem na dachu.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Carroll w stanie Iowa. Policjanci zatrzymali samochód, którym podróżował 29-letni Dennis Guider Jr. Podczas kontroli wyszło, że kierowca jest objęty nakazem aresztowania w związku z naruszeniem zwolnienia warunkowego.

Police officer clings to roof of suspect's car in new video of Iowa car chase

Jeden z policjantów stanął przed samochodem wydając kierowcy polecenie zatrzymania się. Ten jednak ruszył do przodu. Wtedy funkcjonariusz wskoczył na maskę pojazdu i wyciągnął broń w stronę podejrzanego. Niewzruszony mężczyzna jechał dalej rozpędzając auto nawet do 80 km/h, a mundurowy wisiał na aucie, trzymając się za krawędź dachu.

Po chwili pościgu uciekinier skręcił w żwirową drogę, a następnie z impetem najechał na rów. Policjant spadł z samochodu doznając poważnych obrażeń kręgosłupa. Zatrzymany przyznał się do winy. Został skazany na pięć lat pozbawienia wolności. Odbędzie także oddzielną karę za naruszenie zasad zwolnienia warunkowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)