Symulator radiowozu – policjanci poćwiczą pościgi

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie powstało pomieszczenie, w którym zamontowano symulator radiowozu. Policjanci będą mogli ćwiczyć pościgi policyjne „na sucho”.

Obraz
Marcin Łobodziński

Nie tylko pościgi, ale również ostrzał, niebezpieczne sytuacje drogowe, jazdę w kolumnie czy eskortę VIP-ów polscy policjanci będą mogli trenować na symulatorze radiowozu. Cało pomieszczenie wyposażono w dwa stanowiska instruktorskie i symulator siedmiu pojazdów: Kia Ceed, Fiat Ducato, Mercedes Viano, Mercedes S600, BMW 760i, Audi A6, Audi Q7.

Policja zawdzięcza tę salę programowi „Symulator kierowania pojazdami uprzywilejowanymi podczas działań typowych i ekstremalnych”, którego realizację rozpoczęto w 2011 roku. Symulator wykonało konsorcjum naukowo-techniczne na którą złożyły się: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, ETC-PZL Aerospace Industries Sp. z o.o. oraz Instytut Techniki i Aparatury Medycznej ITAM.

Symulator radiowozu do szkolenia policjantów - brd24.pl

Wybrane dla Ciebie
ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ… TE ARTYKUŁY WARTO PRZECZYTAĆ