SUV Bentleya oficjalnie zapowiedziany! [aktualizacja]

SUV Bentleya oficjalnie zapowiedziany! [aktualizacja]26.03.2014 08:09
Bentley SUV
Bentley SUV
Bartosz Pokrzywiński

Bentley oficjalnie zapowiedział produkcyjną wersję SUV-a. Ma to być najbardziej luksusowe i najmocniejsze auto tego typu na rynku.

Kiedy Bentley oznajmił, że wprowadzi na rynek SUV-a, wszyscy byli już pogodzeni z tym, że nawet tacy producenci chcą zarabiać pieniądze. Zaczęło się od Porsche Cayenne, które jak dotąd jest ikoną tego typu aut.

Później brytyjski producent zaprezentował koncept o nazwie EXP 9 F i nastroje wszystkich się zmieniły. Co ciekawe, pomimo to Bentley zebrał 2000 zamówień na auto, którego jeszcze nikt nigdy nie widział.

Teraz wreszcie pojawiła się oficjalna zapowiedź. Z opublikowanego zdjęcia wynika, że samochód będzie miał po dwa charakterystyczne dla marki reflektory oraz gigantyczny grill. Bentley poinformował oficjalnie, że będzie to najbardziej luksusowy i najmocniejszy SUV dostępny na rynku.

Obecnie ten drugi tytuł należy do Porsche Cayenne Turbo S, które generuje moc 550 KM. Wcześniej mówiło się już, że auto brytyjskiej produkcji ma produkować nawet 650 KM. Rocznie Bentley chce budować 3000 aut, a cała inwestycja ma kosztować 800 milionów funtów.

Pozostaje nam czekać do 2016 roku, kiedy to auto ma zadebiutować na rynku, i liczyć na to, że faktycznie spełni pokładane w nim nadzieje.

[aktualizacja 26 marca]

Wprawdzie do czasu, aż poznamy oficjalnie wygląd SUV-a Bentleya, pozostał jeszcze rok, jednak już teraz w sieci ukazują się kolejne informacje dotyczące auta. Podobno jego konstrukcja ma być przewidziana tak, by wytrzymywała prędkość 200 mil na godzinę, czyli ponad 320 km/h.

Czy to w ogóle możliwe, żeby SUV osiągał taką prędkość? Podobno Bentley specjalnie konstruuje samochód z niską linią dachu oraz jak najmniejszym oporem aerodynamicznym, by był on w stanie rozwijać tak duże prędkości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)