Auto z piekła rodem. Stworzyli je Rosjanie

Auto z piekła rodem. Stworzyli je Rosjanie

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / avtovaz
Aleksander Ruciński
04.08.2021 10:54, aktualizacja: 14.03.2023 15:38

Niepozorna, stara łada, która spali wszystko, co napotka na swojej drodze. Trudno powiedzieć, jak i dlaczego ktoś wpadł na taki pomysł, ale trzeba przyznać, że projekt budzi gorące emocje.

Rosjanie słyną z dość nietypowego podejścia do motoryzacji, czego przejawy można od lat podziwiać w serwisach społecznościowych. Nie brakuje tam domorosłych mechaników, wynalazców-samouków czy po prostu ludzi, których życiowe motto brzmi: "co by było, gdyby...". Na przykład: Co gdyby zamontować miotacze ognia do starej łady?

Russian flame thrower Lada car(9gag)

Odpowiedź znajdziecie na powyższym wideo. Jak widać, ktoś wpadł na pomysł, by zmienić niepozornego, komunistycznego sedana w pojazd samego diabła. Na pierwszy rzut oka jest to zupełnie normalna łada 2106, tyle że pozbawiona skrajnych reflektorów. W ich miejsce zamontowano osprzęt do miotania płomieni.

Na podstawie samego wideo trudno wywnioskować, jak dokładnie wygląda cała konstrukcja. Można jednak z całą stanowczością stwierdzić, że działa imponująco. Z pewnością nie jest to widok, który chcielibyście zobaczyć we wstecznym lusterku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)