Sposób na parujące szyby. Zacznij od niego, zanim sięgniesz po koci żwirek

Zaparowana szyba
Zaparowana szyba
Źródło zdjęć: © Autokult.pl | Marcin Łobodziński
Aleksander Ruciński

21.11.2022 12:47, aktual.: 21.11.2022 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaparowane szyby to zmora wielu kierowców w okresie jesienno-zimowym. Wysoka wilgotność powietrza w połączeniu z niską temperaturą robią swoje. Na szczęście to problem, który zazwyczaj łatwo rozwiązać. Najlepiej zacząć od podstaw.

Żwirek dla kota ukryty w skarpecie lub gazety włożone pod dywaniki - to dwa popularne sposobów na parujące szyby w aucie. Zanim jednak po nie sięgniemy, warto spróbować jeszcze prostszego rozwiązania.

To gruntowne wysprzątanie auta i przede wszystkim umycie szyb. Powód jest prosty - śmieci, kurz i błoto zalegające w kabinie chłoną wilgoć, która następnie osadza się na szybach. Samo szkło również potrafi być bardzo zabrudzone, nawet jeśli nie widać tego na pierwszy rzut oka, co może mieć spory wpływ na zjawisko parowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W wielu przypadkach samo umycie szyb pozwoli pozbyć się problemu pary, a przynajmniej znacząco go zniwelować. Dopiero wtedy, gdy sprzątanie nie pomoże, powinniśmy zadziałać bardziej zdecydowanie - żwirkiem dla kota, gazetami, a w najgorszym wypadku wizytą u mechanika, gdyż nawet najlepsze rozwiązania nie zadziałają, jeśli układ wentylacji będzie niedrożny lub niesprawny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)