Sportowe Fordy 50th Anniversary dla klientów z Francji

Sportowe Fordy 50th Anniversary dla klientów z Francji

Możemy zazdrościć Francuzom. Ford wypuści na tamtejszy rynek specjalne odmiany swoich sportowych modeli jakimi są Fiesta ST, Focus ST, Focus RS i Mustang GT. Każde auto będzie limitowane do 50 sztuk.

200 specjalnych samochodów w wersji 50th Anniversary powstanie na 50. rocznicę uczczenia potrójnego zwycięstwa Forda GT w wyścigu Le Mans. To dlatego auta będą oferowane tylko dla Francuzów. Ford najwyraźniej chce przekupić francuskich sędziów i porządkowych w tegorocznym wyścigu, w którym również weźmie udział nowy Ford GT. A tak na poważnie, to mamy do czynienia ze sportowymi odmianami samochodów amerykańskiego wytwórcy, które będą lakierowane na czarno (odcień Black Mica) i przepasane dwiema szarymi liniami wzdłuż nadwozia. Malowanie odpowiada więc zwycięskiemu autu nr 2 w 1966 roku, które poprowadzili Bruce McLaren i Chris Amon.

Seria 50th Anniversary ma przypominać o tym egzemplarzu Forda GT
Seria 50th Anniversary ma przypominać o tym egzemplarzu Forda GT

Nie tylko malowaniem będą wyróżniały się samochody serii 50th Anniversary. Każdy z nich otrzyma tabliczkę informującą o numerze egzemplarza oraz dodatkowe wyposażenie ekstra. Dla Fiesty przygotowano pakiet Performance i czujniki parkowania, dla Focusa ST pakiet stylistyczny z 18-calowymi obręczami, dla RS pakiet miejski i Premium, a dla Mustanga tylko pakiet Premium obejmujący skórzane fotele i 19-calowe felgi.

[b]Zobacz testy tych modeli:[/b]

  • [][url=http://autokult.pl/4657,szybko-szybciej-ford-fiesta-st-testautokult-pl]Ford Fiesta ST[/url][][url=http://autokult.pl/26009,nowy-ford-focus-st-2-0-ecoboost-test-opinia-spalanie-cena]Ford Focus ST[/url][][url=http://autokult.pl/27126,nowy-ford-focus-rs-2016-test-opinia-spalanie-cena]Ford Focus RS[/url][][url=http://autokult.pl/26583,nowy-ford-mustang-fastback-gt-test-opinia-spalanie-cena]Ford Mustang GT[/url]

Warto zwrócić uwagę na fakt, że zakup takiego Focusa RS jest znakomitą lokatą kapitału. Samo nabycie auta w jakiejkolwiek wersji jest już bardzo trudne, bo model ten rozchodzi się szybciej niż nowości w Lidlu. Tymczasem w Polsce już od dawna nie ma możliwości kupienia tego fenomenalnego auta, a po oficjalnym zakończeniu sprzedaży rynek wtórny mocno się ożywi i klienci zaczną zarabiać na swoich inwestycjach w postaci Focusa RS.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (2)