Spektakularna ucieczka ulicami Lublina udaremniona. Kierowca audi wiózł 3 kg marihuany

Pościg ulicami Lublina zakończył się poważnym wypadkiem (fot. Policja)
Pościg ulicami Lublina zakończył się poważnym wypadkiem (fot. Policja)
Mateusz Żuchowski

27.05.2020 08:16, aktual.: 22.03.2023 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

25 maja na ulicach Lublina doszło do groźnego incydentu. Dwóch młodych mieszkańców tego miasta nie zatrzymało się do kontroli policyjnej i usiłowało uciec. Jak się okazało, mieli ku temu dobry powód.

Podejrzani musieli być wcześniej znani policji, ponieważ w ich zatrzymanie byli zaangażowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Postanowili oni przeprowadzić akcję zatrzymania przy wjeździe do miasta od strony Lublina. Jadący srebrnym audi zignorowali jednak dawane im znaki i rozpoczęli ucieczkę.

W czasie szaleńczej jazdy zbiegowie ocierali się autem o innych uczestników ruchu i omijali przeszkody, także jeżdżąc po rowach. Jazda z dużą prędkością sprawiła, że kierowca utracił panowania nad autem i rozbił je na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i ul. Jana Pawła II. Rozpędzone auto wpadło na bariery energochłonne i dachowało.

Marihuana znaleziona w rozbitym samochodzie (fot. Policja)
Marihuana znaleziona w rozbitym samochodzie (fot. Policja)

Na tym jednak pościg się nie skończył. Z samochodu wyskoczyły dwie osoby, które próbowały uciekać dalej pieszo. Ostatecznie zostały ujęte po kilku minutach. Zatrzymani to mieszkańcy Lublina, dwaj mężczyźni w wieku 22 lat. Kontrola rozbitego auta wykazała powód ich ucieczki. Policjanci znaleźli w nim ponad trzy kilogramy marihuany o łącznej wartości 120 tys. złotych. Po opatrzeniu Lublinianie trafili do policyjnego aresztu, skąd będą odpowiadać za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, ucieczkę przed policyjną kontrolą oraz popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)