Śmiertelne potrącenie na A4. Policja szuka sprawcy

Śmiertelne potrącenie na A4. Policja szuka sprawcy

Śmiertelne potrącenie na A4. Policja szuka sprawcy
Śmiertelne potrącenie na A4. Policja szuka sprawcy
Źródło zdjęć: © Materiały WP | Adobe
Łukasz Kuczera
01.12.2022 12:31, aktualizacja: 01.12.2022 13:32

W czwartkowy poranek doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego na autostradzie A4 w okolicach Bolesławca na Dolnym Śląsku. Do zdarzenia doszło przy węźle autostradowym LSSE Obszar Krzywa. Policja szuka sprawcy tragicznego wypadku, który uciekł z miejsca zdarzenia.

W czwartkowy poranek kierowcy musieli się liczyć z utrudnieniami na autostradzie A4 na odcinku pomiędzy Bolesławem i Chojnowem - informuje "Gazeta Wrocławska". Na wysokości węzła LSSE Obszar Krzywa doszło najprawdopodobniej do śmiertelnego potrącenia pieszego. Policja znalazło ciało ofiary, nie było natomiast sprawcy tragedii.

Śmiertelne potrącenie na A4. Policja szuka sprawcy

Tragedia z udziałem pieszego sprawiła, że przez kilka godzin węzeł LSSE Obszar Krzywa na autostradzie A4 był zablokowany, a kierowcy nie mogli wjechać na trasę w tym miejscu. Policjanci na miejscu prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora.

- Poszukujemy świadków tego zdarzenia - powiedziała "Gazecie Wrocławskiej" aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chociaż na autostradzie obowiązuje zakaz ruchu pieszych, to w pobliżu węzła LSSE Obszar Krzywa nietrudno o nich. W okolicy znajdują się parkingu dla kierowców ciężarówek, stacje paliw, a nawet restauracje i sklep. Dlatego też z policyjnych statystyk wynika, że potrącenia pieszych w tym miejscu występują dość często.

Czwartkowy wypadek miał tragiczny finał, a kierowca może nawet nie być świadomy potrącenia pieszego. Poruszające się w tym miejscu pojazdy ciężarowe z naczepami mają ograniczoną widoczność. Dlatego też bolesławiecka policja liczy, że uda się wyjaśnić okoliczności sprawy.

Przed godz. 11 udało się odblokować ruch pojazdów na węźle na autostradzie A4.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)