Słabnie popyt na używane auta. Amerykański gigant zwolni 1500 osób

Słabnie popyt na używane auta. Amerykański gigant zwolni 1500 osób

Carvana to najszybciej rozwijający się internetowy sprzedawca aut używanych
Carvana to najszybciej rozwijający się internetowy sprzedawca aut używanych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Carvana
Aleksander Ruciński
21.11.2022 10:20, aktualizacja: 21.11.2022 15:59

Rynek motoryzacyjny za Oceanem przechodzi znaczące załamanie. Słabnący popyt dotyka nie tylko segmentu aut nowych, ale i używanych, co boleśnie odczuła Carvana.

Carvana to największy internetowy sprzedawca samochodów w USA, który jeszcze do niedawna rozwijał się w imponującym tempie. Niestety, kryzys ekonomiczny i wzrost stóp procentowych spowolniły popyt na samochody używane. W związku z trudną sytuacją Carvana ogłasza cięcie kosztów.

Jak donosi "Reuters", firma zamierza zwolnić około 1,5 tys. pracowników, co stanowi około 8 proc. całkowitej siły roboczej. Zwolnienia obejmą pracowników działu korporacyjnego, technologicznego i operacyjnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto odnotować, że to nie pierwsze redukcje etatów w tej firmie. Carvana próbowała zaradzić kryzysowi już na początku roku, rozwiązując umowy z 2,5 tys. pracowników, którzy stanowili 12 proc. siły roboczej.

Niestety, prognozy na przyszłość nie są zbyt optymistyczne. Widać to również na rynku akcji, których wartość w ciągu zaledwie roku spadła aż o 97 proc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)