Słabnie popyt na używane auta. Amerykański gigant zwolni 1500 osób

Słabnie popyt na używane auta. Amerykański gigant zwolni 1500 osób21.11.2022 10:20
Carvana to najszybciej rozwijający się internetowy sprzedawca aut używanych
Carvana to najszybciej rozwijający się internetowy sprzedawca aut używanych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Carvana

Rynek motoryzacyjny za Oceanem przechodzi znaczące załamanie. Słabnący popyt dotyka nie tylko segmentu aut nowych, ale i używanych, co boleśnie odczuła Carvana.

Carvana to największy internetowy sprzedawca samochodów w USA, który jeszcze do niedawna rozwijał się w imponującym tempie. Niestety, kryzys ekonomiczny i wzrost stóp procentowych spowolniły popyt na samochody używane. W związku z trudną sytuacją Carvana ogłasza cięcie kosztów.

Jak donosi "Reuters", firma zamierza zwolnić około 1,5 tys. pracowników, co stanowi około 8 proc. całkowitej siły roboczej. Zwolnienia obejmą pracowników działu korporacyjnego, technologicznego i operacyjnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najstarsze samochody wcale nie jeżdżą na wschodzie Polski

Warto odnotować, że to nie pierwsze redukcje etatów w tej firmie. Carvana próbowała zaradzić kryzysowi już na początku roku, rozwiązując umowy z 2,5 tys. pracowników, którzy stanowili 12 proc. siły roboczej.

Niestety, prognozy na przyszłość nie są zbyt optymistyczne. Widać to również na rynku akcji, których wartość w ciągu zaledwie roku spadła aż o 97 proc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)