Sete Gibernau odchodzi z MotoGP

Sete Gibernau odchodzi z MotoGP14.07.2009 13:23
Sete Gibernau odchodzi z MotoGP
Damian Zarzycki

Jak podaje MotoGP.com - Sete Gibernau został zwolniony z wyścigów klasy MotoGP. Powodem jest wycofanie się z tych prestiżowych wyścigów jego pracodawcy - Grupo Francisco Hernando. Nie wiadomo, czy hiszpański sportowiec poszuka nowego teamu, czy odejdzie na emeryturę.

Jak podaje MotoGP.com Sete Gibernau został zwolniony z wyścigów klasy MotoGP. Powodem jest wycofanie się z tych prestiżowych wyścigów jego pracodawcy - Grupo Francisco Hernando. Nie wiadomo, czy hiszpański sportowiec poszuka nowego teamu, czy odejdzie na emeryturę.

Sportowiec ten nie ma ostatnio szczęścia. W listopadzie 2006 roku Sete Gibernau ogłosił, iż kończy swoją dotychczasową karierę i odchodzi na sportową emeryture. Był dwukrotnym wicemistrzem świata, odnosząc 9 zwycięstw w klasie MotoGP i 30 razy stając na podium. Jednak w 2009 roku stwierdził,że wróci ze sportowej emerytury. Ścigał się w barwach satelickiego zespołu Ducati - Grupo Francisco Hernando na motocyklu Ducati Desmosedici GP9 z numerem 59.

A dziś? Jak sam twierdzi od początku ściganie się dla zespołu było "ruletką" - w każdej chwili mógł wylecieć. Ale nie wyleciał - stracił po prostu pracodawcę, bo zespół Grupo Francisco Hernando z powodu kryzysu ekonomicznego opuszcza MotoGP zostawiając Hiszpana na lodzie. Na razie nie wiadomo, czy Gibernau zwiąże się z innym teamem, czy ponownie przejdzie na emeryturę. Chyba bardziej prawdopodobne jest to drugie, ponieważ jesteśmy w połowie sezonu.

Źródło: motorcycle-usa.com

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)