Samochody parkują bez kierowcy. Innowacyjny parking Mercedesa już działa

Samochody parkują bez kierowcy. Innowacyjny parking Mercedesa już działa

Mercedes EQE
Mercedes EQE
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Mercedes
Aleksander Ruciński
01.12.2022 11:31, aktualizacja: 02.12.2022 15:26

Autonomiczny parking, który nie wymaga udziału kierowcy, został testowo uruchomiony w 2019. Teraz będzie dostępny dla wszystkich. Jedynym warunkiem jest posiadanie właściwego auta.

Garaż muzeum Mercedesa w Stuttgarcie oficjalnie otwiera swe podwoje dla użytkowników autonomicznych modeli marki. Posiadacze modeli EQS, EQE czy Klasy S z aktywną usługą Intelligent Park Pilot2 nie będą musieli przejmować się parkowaniem.

Wystarczy, że zarezerwują miejsce za pośrednictwem aplikacji Mercedes me, dotrą na parking i pozostawią auto we wskazanym punkcie. Resztą zajmie się elektronika. System sprawdzi, czy droga jest wolna i czy spełniono wszystkie wymagania techniczne. Jeśli tak, auto samodzielnie dojedzie na miejsce postoju i analogicznie wróci z niego, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jest to możliwe nie tylko dzięki radarom i czujnikom obecnym na pokładzie pojazdu, ale i specjalnym elementom infrastruktury parkingu dostarczonym przez Boscha. To pierwsze, choć pewnie nie ostatnie rozwiązanie tego typu w Europie. Na jego rozpowszechnienie musimy jednak jeszcze trochę poczekać - liczba aut zdolnych do skorzystania z takiej usługi nadal jest stosunkowo niewielka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)