Przygniotło go auto. Życie zawdzięcza 13-letniemu chłopcu

Przygniotło go auto. Życie zawdzięcza 13‑letniemu chłopcu

13-letni Kuba odbierający podziękowania
13-letni Kuba odbierający podziękowania
Źródło zdjęć: © WP | Policja Bełchatów
Mateusz Żuchowicz
23.01.2024 10:06, aktualizacja: 23.01.2024 15:33

Wiele osób mających możliwość i trochę chęci, samodzielnie wymienia sobie koła w samochodzie. Niestety nie każdy zachowuje szczególną ostrożność, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo. Przekonał się o tym 28-letni mieszkaniec Bełchatowa, który podczas wykonywania takiej operacji został przygnieciony przez swój samochód. Na szczęście w jego okolicy spacerował Kuba.

13-latek zauważył, że między osiedlowymi garażami stoi samochód, spod którego wystają nogi. Kiedy podszedł bliżej, usłyszał mężczyznę wołającego o pomoc. Nie wahał się ani chwili, tylko natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112. Po przyjeździe służb ratunkowych wydobyto 28-latka spod samochodu i przewieziono do szpitala.

13-letni Kuba odbierający podziękowania
13-letni Kuba odbierający podziękowania© WP | Policja Bełchatów

Tego dnia na zewnątrz było mroźno i padał śnieg, co jeszcze bardziej uświadamia, że Kuba Niewiadomski jest niewątpliwie bohaterem, bo jego błyskawicznie działanie uratowało życie 28-latka. 19 stycznia 2024 odbyło się spotkanie młodego chłopca z komendantem Powiatowej Policji w Bełchatowie, który podziękował Kubie za wzorową, godną naśladowania postawę.

Tabliczka z podziękowaniami dla Kuby
Tabliczka z podziękowaniami dla Kuby © WP | Policja Bełchatów
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)