Pijany doprowadził do wypadku. BMW dachowało

Pijany doprowadził do wypadku. BMW dachowało

Wypadek z udziałem BMW w Warce (woj. mazowieckie)
Wypadek z udziałem BMW w Warce (woj. mazowieckie)
Źródło zdjęć: © Info112.pl, KPP Grójec
28.03.2024 09:11

35-latek, kierując BMW w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, spowodował wypadek w Warce (woj. mazowieckie). W wyniku zdarzenia ciężko ranny został 25-letni pasażer. Kierowca usłyszał już zarzut i został tymczasowo aresztowany na najbliższe dwa miesiące.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w minioną niedzielę w Warce w woj. mazowieckim. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 35-letni kierujący BMW z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni i dachował. 35-latek oraz jego 25-letni pasażer byli zakleszczeni w pojeździe. Do ich uwolnienia niezbędna okazała się interwencja straży pożarnej. W wyniku zdarzenia kierujący nie doznał poważnych obrażeń, natomiast pasażer w ciężkimi stanie trafił do szpitala.

– 35-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu i okazało się, że miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało również, że kierujący nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów – przekazała nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Mieszkaniec powiatu grójeckiego został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu 25-letniego pasażera BMW oraz kierowania w stanie nietrzeźwości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

We wtorek sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grójcu, zastosował wobec sprawcy wypadku drogowego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)