Rusza wielka akcja policji. Potrwa aż 45 dni

Rusza wielka akcja policji. Potrwa aż 45 dni

Kontrole drogowe zaczynają się już dziś i potrwają do końca ferii
Kontrole drogowe zaczynają się już dziś i potrwają do końca ferii
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | KWP GORZOW
Marcin Łobodziński
13.01.2023 09:32

Mundurowi zapowiadają częste kontrole drogowe na głównych trasach prowadzących do popularnych miejscowości turystycznych. Wyjątkowo skupią się na autokarach i busach wiozących dzieci na zorganizowane formy wypoczynku.

Policja spodziewa się nasilonego ruchu już w piątek 13 stycznia, ponieważ to ostatni dzień przed feriami, które rozpoczynają się w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Sytuacja ta nie zmieni się przez kolejne 45 dni, kiedy to ferie odbędą się w pozostałych województwach.

Na głównych trasach dojazdowych do miejscowości turystycznych będą prowadzone kontrole drogowe, w tym sprawdzana będzie trzeźwość. Pod okiem funkcjonariuszy będą szczególnie kierowcy autokarów i busów turystycznych. Będą prowadzone kontrole dokumentów oraz stanu technicznego pojazdów.

Policja przypomina, że każdy rodzic ma prawo zgłosić autokar do kontroli, jeśli zachodzi podejrzenie co do jakości jego stanu technicznego. Trzeba to zrobić telefonicznie i z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kierowcy wszystkich pojazdów powinni pamiętać nie tylko o bezpieczeństwie, ale także o mandatach, które znacząco wzrosły. Najwyższy mandat karny, jaki można dostać to 2500 zł, a w przypadku recydywy nawet 5000 zł. Warto pamiętać, że w zeszłym roku zmieniono także taryfikator punktów, w którym najwyższa liczba "oczek" za jedno wykroczenie to 15.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (291)