Wyboista droga na Śląsku doczekała się remontu. Prace właśnie ruszyły

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

10.06.2024 08:29, aktual.: 10.06.2024 10:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

10 czerwca 2024 roku oficjalnie wystartował remont zabrzańskiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej. To jedna z kluczowych arterii w regionie.

Kierowcy podróżujący DTŚ w Zabrzu będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Remont potrwa bowiem blisko pół roku i będzie wiązał się z dużymi ograniczeniami. Ruch zostanie bowiem poprowadzony jedną jezdnią, po jednym pasie w każdym kierunku.

W minionych tygodniach trwały prace polegające na przygotowaniu przejazdów awaryjnych. Teraz Zarząd Dróg Miejskich w Zabrzu poinformował o rozpoczęciu kluczowego etapu remontu.

"Rozpoczęcie robót naprawczych jezdni zabrzańskiego odcinka DTŚ planowane jest od poniedziałku 10 czerwca rano. W pierwszej kolejności prace będą realizowane na jezdni północnej (kierunek Gliwice) na odcinku od zjazdu na rondo Sybiraków do granicy z miastem Gliwice, który zostanie wyłączony z ruchu" - zaznaczyli drogowcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dokładny zakres prac nie został podany do publicznej wiadomość. Remont nie będzie jednak łatwym zadaniem. Nawierzchnia DTŚ na zabrzańskim odcinku jest mocno pofalowana. Zaczęła wybrzuszać się już 10 lat temu, krótko po oddaniu drogi do użytku.

Wykonawcy wielokrotnie próbowali ratować sytuację doraźnymi metodami. Ostatecznie jednak okazało się, że 3-kilometrowy odcinek potrzebuje gruntownej przebudowy. Warto wspomnieć, że podobny problem występuje na oddanym do ruchu w 2012 r. odcinku autostrady A1 Piekary Śląskie – Pyrzowice. Tam GDDKiA zamówiła zaprojektowanie programu naprawczego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)