Rusza remont na Zakopiance. Będzie zwężenie do jednego pasa

Droga ekspresowa
Droga ekspresowa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Tomasz Budzik

17.09.2023 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kierowcy podróżujący pomiędzy Krakowem a Zakopanem muszą spodziewać się utrudnień. W poniedziałek 18 września ruszają prace w Libertowie. Na nitce trasy w kierunku Myślenic ruch zostanie przeniesiony na jeden pas.

Jak informuje RMF FM, na drodze konieczny jest remont muru oporowego. W praktyce będzie to oznaczało, że na odcinku mierzącym mniej więcej 100 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Wesołą droga zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Jednocześnie wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Prace będą prowadzone od poniedziałku do piątku i mają zakończyć się 27 września. Na szczęście codziennie po godzinie 14 i przez cały weekend drogowcy będą przywracać ruch dwoma pasami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To dobra informacja dla kierowców, bo na tym odcinku Zakopianki z drogi korzystają nie tylko ci, którzy chcą dostać się w Tatry, ale także osoby zmierzające do Bielska-Białej czy Cieszyna.

W czasie remontu drogowcy naprawią zniszczony beton muru oporowego. Uszczelnione zostaną rysy i pęknięcia materiału. Wymieniona zostanie również wieńcząca go metalowa balustrada.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)