Rolls-Royce prezentuje limitowaną edycję modelu Ghost. Powstanie tylko 35 sztuk

Rolls-Royce prezentuje limitowaną edycję modelu Ghost. Powstanie tylko 35 sztuk

Srebro to motyw przewodni najnowszej edycji specjalnej Ghosta.
Srebro to motyw przewodni najnowszej edycji specjalnej Ghosta.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
15.08.2018 19:16, aktualizacja: 14.10.2022 14:52

Na początku XX-wieku pierwszy Rolls-Royce Silver Ghost został określony mianem najlepszego samochodu na świecie. Dziś legendarny producent z Goodwood postanowił uczcić to wydarzenie limitowaną edycją opartą na współczesnej wersji modelu.

Rolls-Royce Silver Ghost Collection - tak brzmi pełna nazwa auta, które doczeka się zaledwie 35 egzemplarzy. Każdy z nich będzie inny, dostosowany pod konkretne wymagania klientów. Zadbano jednak o kilka wspólnych cech, stanowiących wyróżnik edycji specjalnej. Jak sama nazwa wskazuje, motywem przewodnim jest tu srebro.

Nic więc dziwnego, że nadwozie ubrano w lakier Cassiopeia Silver, który, jak na Rollsa, sprawia wrażenie dość pospolitego. Dobrze jednak komponuje się z dodatkami takimi jak chociażby czarna krata atrapy chłodnicy czy miedziane wstawki z napisem "AX201", który widniał na tablicy rejestracyjnej pierwszego Silver Ghosta z 1906 roku.

427998642423885740
© mat.prasowe

Jakby tego było mało, figurka "spirit of ecstasy" będąca charakterystycznym elementem wszystkich aut tej marki, została w całości wykonana ze srebra. Podobnie zresztą jak grawerowane zaślepki felg. W kabinie natomiast znajdziemy luksusowy parasol z logo producenta, będący kolejnym, obowiązkowym elementem wyposażenia Rollsa. Oprócz tego najwyższej jakości, dębowe, sezonowane drewno i zieloną skórę, pokrywającą niemal każdy skrawek kabiny.

Zwieńczeniem dzieła jest tabliczka z numerem konkretnego egzemplarza edycji specjalnej. Każdy z nich zapewne ma już swojego właściciela. Cena nie została podana do publicznej wiadomości, choć, jak nietrudno się domyśleć, raczej nie jest niska.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)