Rolls-Royce kończy sprzedaż modeli Wraith i Dawn. Następców nie będzie

Rolls-Royce kończy sprzedaż modeli Wraith i Dawn. Następców nie będzie

Rolls-Royce Wraith odchodzi do lamusa
Rolls-Royce Wraith odchodzi do lamusa
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Żuchowski
Aleksander Ruciński
26.03.2022 08:26, aktualizacja: 14.03.2023 12:47

To było do przewidzenia - Rolls-Royce oficjalnie kończy przyjmowanie zamówień na dwa luksusowe modele. Informację potwierdził sam szef marki, który przyznał również, że nie przewiduje bezpośrednich następców.

Przyszłość modeli Wraith i Dawn wisiała na włosku już od dłuższego czasu po tym, jak w kwietniu 2021 roku Rolls-Royce zdecydował się wycofać je z amerykańskiego rynku. Teraz przyszła pora również na pozostałe.

Decyzję ogłosił sam szef, Torsten Müller-Ötvös, który powiedział, że firma właśnie skończyła przyjmować zamówienia na nowe egzemplarze modeli Wraith i Dawn. Produkcja potrwa jeszcze kilka miesięcy i ostatecznie zakończy się na początku 2023 roku.

Chwilę później zadebiutować ma Spectre - pierwsze elektryczne auto marki, które zdaniem prezesa, częściowo wypełni lukę po modelu Wraith. Będzie to pierwszy krok w kierunku ekstremalnie luksusowej elektryfikacji i przełomowa propozycja marki, która zamierza być w pełni zelektryfikowana już przed 2030 rokiem.

Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, lecz nieoficjalnie mówi się o wykorzystaniu napędu BMW, a konkretnie modelu iX, co mogłoby oznaczać ponad 600 KM mocy i aż 811 Nm maksymalnego momentu obrotowego - brzmi jak wartości godne Rolls-Royce'a. Na detale musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)