Rodzina Schumachera pozwie autorów "wywiadu" z legendą F1

Rodzina Schumachera pozwie autorów "wywiadu" z legendą F1

Wywiad ukazał się na łamach niemieckiego tygodnika "Die Aktuell"
Wywiad ukazał się na łamach niemieckiego tygodnika "Die Aktuell"
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/EPA/HANNIBAL HANSCHKE
21.04.2023 21:45

Rodzina Michaela Schumachera pozwie niemiecki tygodnik "Die Aktuell". Powodem wyjścia na drogę sądową jest niedawno opublikowany wywiad z byłym mistrzem F1, który został sfabrykowany przez sztuczną inteligencję.

Przed kilkoma dniami "Die Aktuell" opublikował najnowszy numer swojego magazynu, na którego okładce widniała podobizna wielokrotnego mistrza Formuły 1 z podpisem "Światowa sensacja. Michael Schumacher. Pierwszy wywiad". Autorzy zapewniali również, że w wywiadzie "poznamy najbardziej skrywaną prawdę i dowiemy się tego, co interesuje każdego kibica od tak dawna". Dopiero na końcu publikacji możemy przeczytać, że wywiad został sfabrykowany, a na pytania dziennikarzy odpowiedziała sztuczna inteligencja.

Materiał "Die Aktuell" wywołał ogromne oburzenie wśród mediów i kibiców na całym świecie. Bliscy legendarnego kierowcy zapowiedzieli już wystąpienie na drogę sądową przeciwko niemieckiemu tygodnikowi. Informację tę potwierdziła Sabine Kehm – rzeczniczka i menedżerka Schumacherów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przypomnijmy, że dziewięć lat temu siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 uległ poważnemu wypadkowi na nartach, a do dziś stan jego zdrowia jest owiany tajemnicą pilnie strzeżoną przez rodzinę i bliskich. Od tego czasu do informacji publicznej przedostawały się jedynie szczątkowe wiadomości na ten temat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)