"Rock at the Ring" - Swift w multimedialnej wersji

"Rock at the Ring" - Swift w multimedialnej wersji

"Rock at the Ring" - Swift w multimedialnej wersji
Piotr Mazanek
17.03.2010 16:53, aktualizacja: 02.10.2022 20:17

Niemiecka filia Suzuki zdecydowała się wypuścić na rynek nową, limitowaną edycję swojego Swift Sport. Samochód jest przygotowywany na specjalną okazję…

Co to za okazja? Na początku czerwca w Niemczech odbywają się równocześnie dwie ważne imprezy. Pierwsza z nich to wyścig ciężarówek „Nürburgring”, druga to festiwal muzyki pod nazwą „Rock at the King”. Oba wydarzenia odbędą się równocześnie i to w jednym miejscu!

Specjalna edycja Swift Sport charakteryzuje się logo festiwalu umieszczonym wewnątrz i na zewnątrz auta. Poza tym wprowadzono do tej edycji specjalny system nawigacji TMC, który ma kolorowy ekran 6,9 cala oraz 30GB pamięć, na której możemy przechowywać na przykład muzykę. Poza tym zadbano także o adapter do iPoda i mocniejsze głośniki.

Poza wyposażeniem próżno szukać innych zmian w Swift Sport. Nadal jest zasilany standardowym silnikiem o pojemności 1,6 l i mocy 125 KM. Dzięki niemu supermini od Suzuki rozpędza się do setki w ciągu 8,9 s i osiąga maksymalną prędkość 200 km/h. Auto emituje do atmosfery 165g CO2 na każdy przejechany kilometr. Spalanie stoi natomiast na poziomie 7 l na 100 km.

Suzuki Swift Sport "Rock am Ring" będzie dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: "Biały perłowy metalik", "Kosmiczno czarny perłowy metalik" oraz "Czerwony perłowy metalik".

Suzuki planuje wyprodukować jedynie 700 sztuk tej edycji. Każda będzie kosztować 17,990 Euro. Auto wychodzi na rynek już w kwietniu.

  • Slider item
  • Suzuki-Swift-Sport-3
  • swift
  • Suzuki-Swift-Sport-4
[1/4]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)