Robert Kubica szósty w Rajdzie Hiszpanii

Robert Kubica szósty w Rajdzie Hiszpanii

Robert Kubica szósty w Rajdzie Hiszpanii
Marcin Łobodziński
24.10.2014 17:28, aktualizacja: 08.10.2022 08:58

Robert Kubica mimo problemów zaliczył udany przejazd pierwszego etapu Rajdu Hiszpanii i jest obecnie na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Dzisiejszy dzień to 7 szutrowo-asfaltowych odcinków specjalnych. Liderem rajdu jest nie kto inny jak Sébastien Ogier. Ma 36,6 s przewagi nad Jari-Matti Latvalą. Trzeci w wynikach jest obecnie Mads Østberg. Czwarty Andreas Mikkelsen ma tylko 0,1 s straty do Norwega. Mikko Hirvonen jadący na 5. pozycji traci 4,1 s do Mikkelsena. Robert Kubica i Maciej Szczepaniak jadą obecnie na 6. pozycji ze stratą do lidera wynoszącą 57 s. Strata do Hirvonena to 15,6 s. Polacy mają 27,9 s za sobą Daniego Sordo.

Kluczowy dla wyników rajdu był 26,5-kilometrowy odcinek nr 3. Zwycięzcą tej próby został Hayden Paddon, Nowozelandczyk z zespołu Hyundaia. Było bardzo dużo kurzu i niektórzy kierowcy niewiele widzieli przed sobą. Kris Meeke przebił dwie opony, a później jadący za nim Mads Østberg został zmuszony do wyprzedzenia kolegi z zespołu. Prezentujący dobre i równe tempo Thierry Neuville wysunął się na prowadzenie.

Na kolejnej próbie Latvala miał problemy z ustawieniami samochodu i w generalce spadł za Roberta Kubicę. Ogier objął prowadzenie, Neuville spadł na 2 miejsce. Po strefie serwisowej Fiesta Roberta Kubicy nie pracowała jak należy. Szwankowała skrzynia biegów i zapłon. Mimo to polska załoga trzymała tempo. Dzięki temu i pechowi Thierry’ego Neuville’a Kubica zakończył dzień na 6. pozycji. Neuville zmieniał koło, a w jego aucie doszło do skrzywienia zawieszenia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)