Taliant zamiast Thalii. Renault pokazało stylowego kuzyna Dacii Logan

Taliant zamiast Thalii. Renault pokazało stylowego kuzyna Dacii Logan

Trzeba przyznać, że Taliant wygląda naprawdę nieźle.
Trzeba przyznać, że Taliant wygląda naprawdę nieźle.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Renault
Aleksander Ruciński
12.03.2021 08:58, aktualizacja: 16.03.2023 14:18

Była Thalia, będzie Taliant. Renault powraca do koncepcji niewielkiego sedana, korzystając z dorobku nowej Dacii Logan. Auto będzie dostępne na specyficznych rynkach, gdzie klienci cenią tanie auta o limuzynowatym wyglądzie.

Pamiętacie Renault Thalię? Swego czasu było tego sporo na polskich drogach. Auto, które wyglądało jak Clio po nieudanym przeszczepie tyłu, cieszyło się powodzeniem wśród klientów z dwóch prostych powodów: praktyczności i niskiej ceny.

Dziś w gamie francuskiego producenta na próżno szukać budżetowego sedana. Rolę Thalii częściowo przejęła Dacia Logan. Są jednak rynki, na których Dacia nie jest mile widziana, więc jej modele są tam oferowane pod marką Renault. Jednym z nich będzie Renault Taliant - duchowy następca Thalii, będący czymś na kształt ładniejszego Logana.

Za bazę do budowy Talianta posłużyła bowiem najnowsza odsłona Dacii Logan. Patrząc na nadwozie, trudno jednak w to uwierzyć. Trzeba przyznać, że Francuzi wykonali kawał dobrej roboty - linie prezentują się proporcjonalnie, elegancko i nowocześnie, nie zdradzając zbytnio pokrewieństwa z rumuńską siostrą.

Renault Taliant (2021)
Renault Taliant (2021)© mat. prasowe / Renault

To zasługa nie tylko całkowicie zmienionego oświetlenia, ale i innych błotników czy przetłoczeń. Producent wciąż nie ujawnił zdjęć kabiny, lecz można sądzić, że wnętrze również pozytywnie zaskoczy. Polscy klienci nie będą mieli jednak okazji, by się o tym przekonać.

Auto ma być oferowane m.in. w Ameryce Południowej, Rosji czy Turcji. W kwestii silników i wyposażenia nie powinno znacząco różnić się od tego, co znamy już z dacii.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)