Renault pracuje nad konkurentem dla Tata Nano

Renault pracuje nad konkurentem dla Tata Nano

Tata Nano
Tata Nano
Arkadiusz Gabrysiak
23.11.2012 08:00, aktualizacja: 07.10.2022 21:02

Tata Nano to niewielki pojazd, który zasłynął tym, że jest najtańszym samochodem świata. Okazuje się, że Renault ma zamiar stworzyć konkurenta dla tego modelu.

Tata Nano to niewielki pojazd, który zasłynął tym, że jest najtańszym samochodem świata. Okazuje się, że Renault ma zamiar stworzyć konkurenta dla tego modelu.

Przypomnijmy, że Tata Nano to pojazd produkowany przez indyjskiego giganta Tata Motors, oferowany na indyjskim rynku. Pierwsze egzemplarze tego niezbyt urokliwego, ale bardzo taniego samochodu trafiły w ręce indyjskich klientów w 2009 roku. Obecnie cena bazowa modelu Nano z 2-cylindrowym silnikiem benzynowym kształtuje się na poziomie około 150 000 rupii indyjskich, co wg dzisiejszego kursu stanowi prawie 8700 zł.

Renault także dostrzegło potencjał Indii i już niebawem ma zamiar wprowadzić na tamtejszy rynek dwa budżetowe modele samochodów. Pierwszy z nich będzie rywalem modelu Nano, a jego cena ma oscylować w granicach 3000 euro (ok. 12 300 zł). Samochód miałby pojawić się w Indiach pod koniec 2014 roku.

Drugi budżetowy model Renault będzie nieco droższy, a więc zapewne także nieco ładniejszy i bardziej zaawansowany technologicznie. Samochód ma powstać we współpracy z partnerem francuskiego producenta - Nissanem, a jego przewidywana cena ma wynieść około 5000 euro (ok. 20 500 zł). Oba modele będą produkowane w Indiach i oferowane wyłącznie na rynku indyjskim.

Źródło: WCF

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)