Frendzy - futurystyczny koncept Renault [wideo]

Frendzy - futurystyczny koncept Renault [wideo]

Renault Frendzy
Renault Frendzy
Piotr Wielgus
08.07.2011 11:00, aktualizacja: 07.10.2022 18:00

Na zbliżających się targach we Frankfurcie Renault pokaże kolejny ciekawy koncept. Tym razem będzie to Frendzy.

Samochód to mobilne biuro na kółkach. Minivan ten został stworzony przez Laurensa van der Ackera i Deyana Denkova. Ma być zarówno samochodem rodzinnym, jak i użytkowym. Zagospodarowana jest tak naprawdę tylko przestrzeń dla kierowcy, pozostałą część auta można dowolnie komponować. Z tyłu samochodu znajduje się 37-calowy wyświetlacz, który może służyć chociażby do wyświetlania reklam.

Renault Frendzy concept announced

Przestrzeń ładunkowa wynosi aż 2250 litrów. Pomieści ona wysokie bagaże dzięki dachowi z materiału, który można również samodzielnie konfigurować. Samochód ma szereg rozwiązań technicznych ułatwiających pracę, m.in. wbudowanego laptopa i playbooka BlackBerry.

Renault Frendzy
Renault Frendzy

Jeśli chcemy używać Frendzy jako samochodu rodzinnego, to bez trudu uzyskamy wygodną kanapę z tyłu i fotel z przodu. Jak, zobaczcie na filmie. Zdaniem projektantów wnętrze Frendzy w wersji rodzinnej to świetnie zaprojektowany nowoczesny samochód kempingowy. Auto ma 4091 mm długości, 1872 mm szerokości i 1743 mm wysokości. Frendzy jest całkowicie elektryczny. Napędza go silnik o mocy 59 KM, prędkość maksymalna to 130 km/h.

[block position="inside"]7654[/block]

Źródło: WorldCarFansAutocar

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)