RAM 1500 z LPG - sprawdzałem dla was dziwne rzeczy

RAM 1500 z LPG - sprawdzałem dla was dziwne rzeczy15.01.2021 06:56

Amerykańskie samochody znane są głównie z tego, że są większe od europejskich. Rozmiar przekłada się też na pojemność silników, a co za tym idzie - na ich apetyt na paliwo. A co jeśli chcemy mieć dużego pick-upa, a nie chcemy wydawać majątku na paliwo?

Niedawno w naszej redakcji gościł RAM 1500 w odmianie LongHorn, która jest 100-procentowym potwierdzeniem, że ten amerykański pick-up może być zarówno samochodem pracującym, jak i limuzyną do użytku na co dzień. Jest tutaj bardziej niż luksusowo niż w zwykłej wersji.

Pod maską znajduje się potężna jednostka Hemi o pojemności 5,7 l, generująca 401 koni mechanicznych. Samochód ma spory apetyt na benzynę, jednak nasz egzemplarz wyposażony był w instalację autogazu, założoną bezpośrednio przez europejskiego importera AEC. Jej działanie nie pogarsza osiągów, a zużycie LPG jest niewiele większe od zużycia benzyny.

RAM 1500 wzbudził spore zainteresowanie naszych widzów i czytelników, dlatego powstał film, który jest odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego samochodu. Zapraszamy do oglądania.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)