Przekroczył prędkość, a podczas kontroli posłużył się dokumentem brata. Miał ku temu powód

Przekroczył prędkość, a podczas kontroli posłużył się dokumentem brata. Miał ku temu powód

Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia
Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
19.11.2020 13:48, aktualizacja: 16.03.2023 15:32

Policjanci z Wrocławia zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna wylegitymował się brytyjskim prawem jazdy. Podczas dalszych czynności okazało się jednak, że dokument nie należy do niego.

Wrocławscy funkcjonariusze zwrócili uwagę na volkswagena golfa, którego kierowca jechał z prędkością 84 km/h w terenie zabudowanym. Postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli. Ten przedstawił zagraniczne prawo jazdy i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoba na zdjęciu nie wyglądała jak on.

Młodzieniec tłumaczył, że w ostatnich miesiącach schudł 15 kg, a znamion na twarzy nabawił się, przesadzając z opalaniem. Jego wersję potwierdził jadący z nim pasażer. Policjanci byli jednak nieugięci. Podczas kontroli sprawdzili również dowód osobisty kierowcy, dzięki czemu wyszło na jaw, że prawo jazdy, którym się posłużył, należy do jego starszego o 5 lat brata.

Zatrzymany korzystał z cudzego dokumentu, gdyż sam jakiś czas temu stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Za przekroczenie prędkości, jazdę bez uprawnień i wprowadzenie policjantów w błąd został ukarany mandatem w wysokości 1300 zł.

Na tym jednak nie koniec - mężczyzna trafi przed sąd za posługiwanie się cudzymi dokumentami. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)