Prowadził cysternę z gazem pod wpływem alkoholu

Prowadził cysternę z gazem pod wpływem alkoholu

Cysterna z niebezpiecznym ładunkiem i kierowca pod wpływem to niezbyt szczęśliwe połączenie.
Cysterna z niebezpiecznym ładunkiem i kierowca pod wpływem to niezbyt szczęśliwe połączenie.
Źródło zdjęć: © fot. GITD
Aleksander Ruciński
07.11.2019 07:37, aktualizacja: 22.03.2023 17:27

Funkcjonariusze świętokrzyskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli cysternę przewożącą gaz ciekły. Mimo że jest to niebezpieczny ładunek, kierowca zachował się bardzo nieodpowiedzialnie i prowadził zestaw pod wpływem alkoholu.

Jazda pod wpływem alkoholu jakimkolwiek pojazdem jest zachowaniem nagannym, narażającym na niebezpieczeństwo zarówno samego kierującego, jak i osób postronnych. W sytuacji takiej, jak opisywana, dotyczącej transportu towarów niebezpiecznych mamy do czynienia ze skrajną nieodpowiedzialnością.

Kierowca ciągnika siodłowego zarejestrowanego na polskie przedsiębiorstwo wpadł podczas rutynowej kontroli. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało wartość 0,74 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi, że przekroczona została wartość 0,5 promila, zdarzenie nosi znamiona przestępstwa.

W związku z powyższym nietrzeźwy kierowca został przekazany w ręce policji, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Biorąc pod uwagę skalę niebezpieczeństwa wynikającego z prowadzenia tego konkretnego pojazdu pod wpływem, wyrok raczej nie będzie zbyt łaskawy. Poza surową grzywną kierującemu grozi także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)