Projekt "Rockstar". BMW szykuje hybrydowe X8 M o mocy 750 KM

Projekt "Rockstar". BMW szykuje hybrydowe X8 M o mocy 750 KM19.10.2020 11:38
BMW X7. Jedno jest pewne - X8 nie będzie mniejsze.
BMW X7. Jedno jest pewne - X8 nie będzie mniejsze.
Źródło zdjęć: © fot. Szymon Jasina

Pamiętacie czasy, kiedy to X5 M budziło wątpliwości fanów? Przygotujcie się więc na coś mocnego: największy SUV bawarskiej marki, X8, będzie miał wersję sportową, opartą na hybrydzie plug-in. Zapytacie "dlaczego"? Odpowiadam: bo może.

Na początku myślałem – zresztą jak większość osób zainteresowanych tematem – że X8 ma być po prostu X7 z "obciętym" dachem. Teraz pierwsze szpiegowskie zdjęcia wskazują, że X8 będzie miało jedynie nieco inaczej ukształtowany tył. Wszystkiego dowiemy się w nadchodzących miesiącach, ale pierwsze informacje magazynu Autocar dot. silników są co najmniej interesujące.

BMW X7
Źródło zdjęć: © fot. Szymon Jasina
BMW X7

Oczywiście spodziewamy się 6-cylindrowych "benzyn" i jednostek wysokoprężnych oraz silnika 4,4 litra V8 z wersji M50i. Nie będzie to jednak ukoronowanie gamy, na jej szczycie ma bowiem znaleźć się wspomniane 4,4 l biturbo wspomagane przez hybrydowy układ plug-in. Informatorzy wskazują, że można spodziewać się mocy nawet 750 KM!

Nie wiadomo jeszcze czy motor elektryczny będzie napędzał wyłącznie tylną oś czy też przejęty zostanie system z M5, gdzie można wybrać sobie tryb jazdy, pozwalający na dritowanie. Trudno to sobie wyobrazić przy gigancie, jakim ma być X8.

O ile "zwykłe" X8 zostanie zaprezentowane w najbliższych miesiącach, tak na wersję M przyjdzie nam – co oczywiste – poczekać nieco dłużej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)