Produkowali meble zainspirowane supersamochodami. Do ich drzwi zapukała policja

Produkowali meble zainspirowane supersamochodami. Do ich drzwi zapukała policja29.01.2021 14:01
Przykładowe biurko z "frontem" od lamborghini
Przykładowe biurko z "frontem" od lamborghini
Źródło zdjęć: © mat. prasowe policji

Podwrocławska firma produkująca meble miała w ofercie pozycje, które do złudzenia przypominały luksusowe supersamochody. Policja już zabezpieczyła podejrzane przedmioty, a wstępne straty producenta pojazdów wyceniono na 2 miliony złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali informację, że pod Wrocławiem znajduje się firma produkująca meble oraz modyfikująca samochody. To jeszcze nic dziwnego, ale jej produkty do złudzenia przypominały takie modele jak np. Lamborghini Murcielago.

Jest i kanapa.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Jest i kanapa.

Jak zauważa policja, firma mogła swoim działaniem naruszyć obowiązujące przepisy, o których większość osób nie wie zbyt wiele. Chodzi m.in. o zwalczanie nieuczciwej konkurencji, prawa autorskie czy własność intelektualną.

Funkcjonariusze zabezpieczyli meble, które nosiły znaki towarowe włoskiego producenta, wraz z elementami, które były kopiami zewnętrznych części sportowych aut. Wprowadzenie ich do obiegu mogło spowodować straty dla włoskiego producenta, nawet w wysokości 2 mln zł.

Biorąc pod uwagę wspomniane wcześniej przepisy, osobom związanym z procederem może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)