TestyJeepPrezentacja: Jeep Avenger - samochód elektryczny z Polski

Prezentacja: Jeep Avenger - samochód elektryczny z Polski

Maciej Gomułka
02.12.2022 10:28, aktualizacja: 07.12.2022 08:13

Jeep jest marką, która raczej nie kojarzy się z samochodami elektrycznymi, jednak konieczność dostosowania się do unijnych wymagań oraz oczekiwań niektórych klientów sprawiła, że bezemisyjny samochód tego producenta niebawem pojawi się w salonach.

Na pierwszy rzut oka samochód nie krzyczy, że jest elektryczny, chociaż futurystyczny wygląd samochodów zasilanych prądem powoli odchodzi do lamusa i te, nie wyróżniają się tak znacząco, względem spalinowych modeli. Warto zaznaczyć, że na innych rynkach, Jeep Avenger będzie dostępny z silnikiem benzynowym o pojemności 1,2, który generuje 100 KM.

Jeep Avenger
Jeep Avenger© Materiały prasowe

Odmiana na prąd korzysta z napędu, który składa się z silnika elektrycznego o mocy 156 KM i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm oraz akumulatora litowo-jonowego o pojemności 54 kWh. Teoretycznie powinniśmy przejechać 392 km w cyklu pozamiejskim. Kiedy będziemy poruszać się po mieście i będzie więcej okazji do odzyskiwania energii, zasięg ma wzrosnąć nawet do 567 km. Średnie zużycie energii ma wynosić około 15,8 kWh na 100 km.

Jeep Avenger
Jeep Avenger© Materiały prasowe

Aktualnie samochód można zamawiać tylko przez internet, a dostawy do klientów planowane są na przyszły rok. Produkcja Avengera będzie się odbywać w Polsce. Cena odmiany Launch Edition zaczyna się od 189 700 zł. Nie wiadomo jeszcze, kiedy auto pojawi się w salonach z możliwością zamawiania u dealerów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)