TestyBMWPremiera wideo: BMW X2 – jest diesel, jest elektryk, ale ten wygląd...

Premiera wideo: BMW X2 – jest diesel, jest elektryk, ale ten wygląd...

Mateusz Żuchowicz
11.10.2023 14:02, aktualizacja: 12.10.2023 12:25

BMW właśnie pokazało najnowsze X2, które kompletnie zrywa ze swoim poprzednikiem. Tak naprawdę ciężko znaleźć jakikolwiek wspólny element między tymi generacjami. Zupełnie inna linia, zupełnie inne detale. Dlaczego BMW zdecydowało się na taki krok? Bo zwyczajnie właśnie taki samochód jak aktualne X2 był im w gamie potrzebny.

Koncept nowego X2 ma przede wszystkim usystematyzować gamę modelową BMW, bo wreszcie X2 jest nad modelem X1 i ma być jego sportową odmianą. Nie da się ukryć, że tak jest, bo podwyższone nadwozie w stylu coupe niewątpliwie nadaje charakteru. Dynamiczne zacięcie można też dostrzec patrząc na przód nowego X2. Mamy tutaj połączenie dwóch kierunków. Z jednej strony reflektory nawiązują do rodzinnego X1, z drugiej poziomy grill wygląda jak żywcem wyciągnięty ze sportowego XM. Mnie ten kierunek się podoba, bo przód wygląda znacznie lepiej niż w X1. W przeciwieństwie do tyłu.

BMW X2
BMW X2© WP | Mateusz Żuchowicz

Z tyłem jest coś nie tak. W szczególności kiedy lepiej mu się przyjrzymy. Dla mnie to stylistyka żywcem wyciągnięta z Volkswagena T-roc w wersji cabrio. Coś tutaj ewidentnie poszło nie tak. Do tego z pewnych perspektyw patrząc na najnowsze X2, bez większego wysiłku można dostrzec, że projektanci tego modelu bardzo walczyli o jego praktyczność i ilość miejsca nad głową, co znacząco wpłynęło na boczną linię.

BMW X2
BMW X2© WP | Mateusz Żuchowicz

Warto jednak pochwalić za dość szeroką gamę silnikową, bo w do wyboru będzie wersja elektryczna, dwie benzyny oraz diesel. To zestaw, który pozwoli każdemu wybrać coś dla siebie.

BMW X2
BMW X2© WP | Mateusz Żuchowicz

To jednak dopiero początek zmian, dlatego jeśli jesteś ciekawy, ile miejsca w środku ma najnowsze BMW X2, jak jest wykonane, jaki ma bagażnik oraz co oferuje, to zapraszam do obejrzenia jedynego polskiego materiału wideo ze statycznej prezentacji najnowszego BMW X2.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)