Wypadek z udziałem czołgu. Tragedia na autostradzie D1

Tragiczny wypadek na autostradzie D1
Tragiczny wypadek na autostradzie D1
Źródło zdjęć: © WP | HZS Moravskoslezského Kraje
Maciej Gomułka

13.05.2024 13:50, aktual.: 13.05.2024 20:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

4 maja, w godzinach porannych doszło do tragicznego wypadku na autostradzie D1 w Czechach, niedaleko granicy z Polską. Materiał wideo pokazuje, jak doszło do tego nieszczęścia.

Na nagraniu widać, jak na prawym pasie autostrady stoi ciężarówka przewożąca zabytkowy czołg T-34. Za nią znajduje się Skoda Fabia, której kierowca nie zdecydował się na ominięcie stojącego przed nim pojazdu. Gdyby to zrobił, uniknąłby śmierci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po kilku sekundach widać, jak inny samochód ciężarowy, przewożący auta osobowe, z impetem uderza w czerwoną skodę. Siła była tak duża, że jeden z przewożonych pojazdów zerwał zabezpieczenia i koziołkując, spadł na ciężarówkę z czołgiem. Fabia, która znalazła się w potrzasku, została całkowicie zmiażdżona.

Po wypadku droga była całkowicie zablokowana
Po wypadku droga była całkowicie zablokowana© WP | HZS Moravskoslezského Kraje

Skodą podróżowało dwóch mężczyzn. Kierowca w wieku 75 lat poniósł śmierć na miejscu, natomiast 51-latek, który siedział na miejscu pasażera, w stanie śpiączki farmakologicznej został przetransportowany helikopterem do szpitala w Ostrawie. Kierowca ciężarówki, który uderzył w pojazdy przed nim, został ranny, jednak nie były to poważne obrażenia.

51-latek odpowiedzialny za spowodowanie tej tragedii ma już postawione zarzuty. Za spowodowanie śmierci i poważnego uszczerbku na zdrowiu wskutek zaniedbania może on trafić do więzienia na 6 lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)