Powódź porwała samochód w USA. Strażacy musieli wyłowić go z rzeki

Samochód wyciągnięto za pomocą dźwigu
Samochód wyciągnięto za pomocą dźwigu
Źródło zdjęć: © TikTok

28.08.2023 18:10, aktual.: 29.08.2023 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Los Angeles borykało się niedawno z ulewnymi deszczami wywołanymi huraganem Hilary. Powódź spowodowana załamaniem pogody zmyła do rzeki kilka samochodów, co udokumentowali na filmach zaniepokojeni mieszkańcy.

W filmie opublikowanym na TikToku widzimy, jak członkowie straży pożarnej w Los Angeles wyciągają z wody białą Hondę Civic EG. Samochód utknął w korycie rzeki w Montecito Heights, tuż przy autostradzie międzystanowej 110. W ramach akcji strażak opuścił się na wyciągarce, aby przymocować liny do samochodu w taki sposób, żeby można było go podnieść z powrotem na suchy ląd. Następnie za pomocą dźwigu wyciągnięto poważnie uszkodzone auto.

To nie był jedyny samochód, który podczas ulewy znalazł się w rzece Los Angeles. Podobny pojazd zauważono także w zalanym odcinku Compton Creek. Nie wiadomo jak auta znalazły się w rzece, do której dostęp jest zabroniony, a miasto ściśle to kontroluje. Według spekulacji samochody zostały porzucone i zmyte przez wezbrane wody powodziowe. Samochody mogą unosić się w wodzie nawet o niewielkiej głębokości, a pędząca powódź jest w stanie z łatwością je przenieść.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)