Potrącenie 14-latki przed szkołą. Policja zatrzymała jedną osobę

Potrącenie 14‑latki przed szkołą. Policja zatrzymała jedną osobę

Potrącenie 14-latki przed szkołą. Policja zatrzymała jedną osobę
Potrącenie 14-latki przed szkołą. Policja zatrzymała jedną osobę
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
18.12.2022 16:46

W piątek przy szkole podstawowej w Żabiej Woli (woj. lubelskie) doszło do potrącenia 14-latki, która w bardzo poważnym stanie trafiła do szpitala. Policja od tego czasu poszukiwała kierowcy busa, który miał potrącić dziewczynę na przejściu dla pieszych. W niedzielę poinformowano o zatrzymaniu 48-latka.

Nadkom. Andrzej Fijołek z lubelskiej policji poinformował, że ws. potrącenia 14-letniej dziewczynki służby zatrzymały 48-letniego mężczyznę. Mundurowi zabezpieczyli też samochód, którym się poruszał.

- Do chwili obecnej nikt nie usłyszał zarzutu spowodowania wypadku - przekazał rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiej policji w Lublinie.

Potrącenie 14-latki przed szkołą. Policja zatrzymała jedną osobę

Z informacji przekazanej przez nadkom. Fijołka wynika, że obecnie trwają czynności procesowe z zatrzymanym mężczyzną, ale nikt nie usłyszał jeszcze zarzutu spowodowania wypadku.

Równocześnie funkcjonariusze nadal proszą wszystkich świadków piątkowego wypadku, aby zgłaszali się do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Każda informacja może być niezwykle cenna w kontekście ustalenia szczegółów zdarzenia, które miało miejsce przed szkołą w Żabiej Woli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wcześniej policja informowała, że 14-latka najprawdopodobniej została potrącona przez kierowcę busa, który uciekł z miejsca wypadku. Służby opublikowały nawet zdjęcie samochodu, który miał uczestniczyć w zdarzeniu i prosiły o wszelkie informacje mieszkańców Żabiej Woli.

Siła uderzenia była tak duża, że potrącona 14-latka została odrzucona i trafiła bezpośrednio pod koła nadjeżdżającego forda. Prowadzącą osobówkę najechała na dziewczynkę, która doznała poważnych obrażeń. Jeszcze na miejscu wypadku prowadzona była resuscytacja krążeniowo-oddechowa.

Wszelkie informacje w tej sprawie można przekazać dzwoniąc pod numer telefonu 112 lub bezpośrednio policjantom z KMP w Lublinie (tel. 0 47 811 41 69). Informację można przekazać także anonimowo.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)