Potrącenie 10-latka na przejściu dla pieszych. Trafił do szpitala

Potrącenie 10‑latka na przejściu dla pieszych. Trafił do szpitala

Potrącenie 10-latka na przejściu dla pieszych. Trafił do szpitala
Potrącenie 10-latka na przejściu dla pieszych. Trafił do szpitala
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
22.12.2022 09:50, aktualizacja: 22.12.2022 13:52

W Redzie na ul. Wejherowskiej doszło do potrącenia 10-latka na przejściu dla pieszych. Do wypadku doprowadziła 62-letnia kierująca oplem, która najprawdopodobniej omijała stojące na prawym pasie pojazdy i nie zachowała szczególnej ostrożności. Chłopiec – wskutek potrącenia – trafił do szpitala.

Wypadek miał miejsce we wtorek ok. godz. 19.00 na ul. Wejherowskiej w Redzie. Na miejscu pojawili się zarówno policjanci z Redy, jak również przedstawiciele drogówki z Wejherowa oraz technik kryminalistyki. Wszystko po to, aby jak najwierniej odtworzyć przebieg zdarzenia.

Potrącenie 10-latka na przejściu dla pieszych. Trafił do szpitala

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doprowadziła 62-letnia kierująca oplem mokka. Kobieta podróżowała w kierunku Wejherowa i najprawdopodobniej omijała pojazdy stojące na prawym pasie. Nie zachowała przy tym szczególnej ostrożności i na przejściu dla pieszych uderzyła w przechodzącego po nim 10-latka.

Chłopiec – wskutek potrącenia – doznał obrażeń, z powodu których został przewieziony do pobliskiego szpitala. 62-latka została z kolei poddana badaniu alkomatem. Wykazało ono, że kobieta jest trzeźwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dalszym wyjaśnianiem sprawy zajmą się śledczy, którzy będą musieli dokładnie odtworzyć przebieg wypadku.

Równocześnie policja przypomina, że kierujący pojazdem przed przejściem dla pieszych zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego. Musimy też ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się już na przejściu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)