Pościg za dostawczakiem. W środku 21 imigrantów

Pościg za dostawczakiem. W środku 21 imigrantów

Dostawczak zmieścił aż 21 osób
Dostawczak zmieścił aż 21 osób
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Policja
11.07.2023 08:45, aktualizacja: 11.07.2023 09:46

Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać, następnie staranował bramę i porzucił pojazd. Jak się okazało, było w nim 21 pasażerów. To emigranci z Syrii.

Do zdarzenia doszło 6 lipca 2023 roku w Żorach. Funkcjonariusze patrolujący okolicę postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę dostawczego citroëna. Ten zignorował jednak polecenia i zaczął uciekać.

Podczas pościgu złamał szereg przepisów, ignorując czerwone światła czy pokonując ronda pod prąd. Następnie, w rejonie ulicy Dworcowej, wyłączył oświetlenie pojazdu, staranował bramę ogródków działkowych i zaczął uciekać pieszo. Szybko jednak wpadł w ręce mundurowych.

Okazało się, że mężczyzna przewoził 21 obywateli Syrii, którzy nielegalnie wjechali do Polski. Podróżowali przez Węgry i Słowację, by ostatecznie dostać się do Niemiec. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło niezbędnej pomocy obcokrajowcom. Ich losem zajmą się teraz funkcjonariusze straży granicznej.

Za nielegalne przekroczenie granicy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za pomoc w tym procederze nawet 8 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)