Pościg jak w filmie. Kierowca BMW staranował radiowóz

Pościg jak w filmie. Kierowca BMW staranował radiowóz

Akcja zakończyła się staranowaniem radiowozu
Akcja zakończyła się staranowaniem radiowozu
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/policja
Marcin Łobodziński
17.08.2021 06:17, aktualizacja: 14.03.2023 15:30

26-letni kierowca BMW miał być zatrzymany w związku z podejrzeniem kradzieży paliwa na jednej z zachodniopomorskich stacji. Stwierdził, że bardziej opłaca się uciekać, co zakończyło się zniszczeniem radiowozu.

Policjanci z Koszalina otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu kradzieży paliwa i już po kilku minutach zidentyfikowali auto.

Kiedy dali kierującemu sygnał do zatrzymania, ten postanowił uciec. Gdy pędził ulicami miasta, funkcjonariusze ze względu na bezpieczeństwo osób postronnych zablokowali ściganego. Radiowóz został staranowany, po czym mundurowi powtórzyli próbę – tym razem skutecznie.

Stosunkowo młody kierowca popełnił nie tylko szereg wykroczeń, ale i przestępstw. Nie dość, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej – tylko za to grozi pozbawienie wolności – to jeszcze stwarzał zagrożenie w ruchu lądowym.

Pomijając kwestię uszkodzenia radiowozu, za co będzie musiał się rozliczyć z ubezpieczycielem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i nawet do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów. Co więcej, Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)