Popraw swoje umiejętności za kółkiem. Rusza trzecia edycja Ford Driving Skills for Life

Popraw swoje umiejętności za kółkiem. Rusza trzecia edycja Ford Driving Skills for Life28.05.2018 13:51
Tak, Ford udostępnia na szkoleniach nawet Fiestę ST
Tak, Ford udostępnia na szkoleniach nawet Fiestę ST
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Młodzi kierowcy nie będą – przynajmniej przez jaki czas – zobowiązani do odbycia dodatkowych szkoleń w Ośrodkach Doskonalenia Jazdy. Sprawę poprawy sytuacji na drogach bierze na siebie Ford, który uruchamia trzecią edycję szkoły bezpiecznej jazdy DSFL.

W czerwcu mieszkańcy Sosnowca i Krakowa będą mogli poprawić swoje umiejętności za darmo. Na pierwsze szkolenie w dniach 9 i 10 czerwca producent zaprasza do Expo Silesia w Sosnowcu. Z kolei stolica Małopolski będzie się szkolić w dniach 15-17 czerwca na stadionie Wisły Kraków. Kursanci przejdą szkolenie z zakresu rozpoznawania zagrożeń na drodze, prowadzenia samochodu, utrzymywania bezpiecznej odległości czy radzenia sobie z rozproszeniem uwagi.

428008062461439916
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Wbrew pozorom ostatni punkt jest bardzo problematyczny. Według badań Forda co najmniej 25 proc. młodych kierowców zrobiło sobie za kierownicą selfie, a niemal połowa ankietowanych przyznaje, że korzystała ze smartfona podczas jazdy, by zrobić zdjęcie. Może dlatego wypadki samochodowe są główną przyczyną zgonów wśród Europejczyków w wieku od 18 do 24 lat. W Polsce ta grupa charakteryzuje się najwyższym wskaźnikiem wypadków na 10 tys. osób.

Ford Driving Skills For Life 2017 - relacja wideo | Ford Polska

Do końca 2017 roku w Polsce Ford przeszkolił już 1200 kierowców. W tym roku dołączy do nich 800 adeptów. Kurs składa się przede wszystkim z ćwiczeń praktycznych wykonywanych podczas jazdy samochodem. W programie znajdzie się też zachowanie w sytuacjach awaryjnych. Nowością mają być warsztaty w goglach VR. Według badań, 60 proc. uczestników tego ostatniego, niemal wirtualnego szkolenia zmieniło swoje zachowanie wobec rowerzystów.

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)