Policyjna mapa 2022 już działa. To czwarta odsłona projektu

Policyjna mapa 2022 już działa. To czwarta odsłona projektu

Mapa wypadków drogowych 2022
Mapa wypadków drogowych 2022
Źródło zdjęć: © fot. zrzut ekranu z https://policja.maps.arcgis.com/
Aleksander Ruciński
26.06.2022 08:33, aktualizacja: 13.03.2023 16:49

Polska policja, jak co roku, w okresie wakacyjnym prowadzi projekt pod nazwą "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym". W ubiegłych latach spotkał się on z pozytywnym odbiorem społecznym i dużym zainteresowaniem mediów.

Policja w walce o bezpieczniejsze drogi nie ogranicza się wyłącznie do kar i mandatów. Równie ważna jest prewencja i edukacja, czego przykład stanowi "Policyjna mapa wypadków drogowych" działająca rokrocznie w okresie wakacji.

To projekt, który zdecydowanie działa na wyobraźnię i obrazowo przedstawia skalę problemu, przez co cieszy się dużym zainteresowaniem społecznym. Nie wszyscy są bowiem świadomi, jak wiele osób codziennie ginie na polskich drogach.

Na mapie publikowanej przez policję prezentowane są informacje dotyczące śmiertelnych wypadków drogowych. To m.in. lokalizacja zdarzenia, liczba ofiar, rodzaj uczestnika ruchu drogowego i rodzaj zdarzenia.

Mapa jest aktualizowana każdego dnia, przez cały okres wakacji. Można się z nią zapoznać pod tym linkiem.

To bez wątpienia sugestywne narzędzie, obrazujące skalę nieszczęść, do jakich dochodzi na polskich drogach, skłaniające do refleksji i dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Warto pamiętać, że każdy punkt zaznaczony na mapie to ludzka tragedia.

Na uwagę zasługuje fakt, że mapa będzie dostępna nie tylko w sieci, ale również będzie wyświetlana na 20 tys. ekranów rozlokowanych w 553 polskich miastach - dzięki firmie Screen Network S.A., która po raz kolejny postanowiła wesprzeć akcję.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)