Policyjna akcja "Prędkość" w całym kraju. Funkcjonariusze będą polować na piratów

Policyjna akcja "Prędkość" w całym kraju. Funkcjonariusze będą polować na piratów13.08.2021 06:56
Dziś policja będzie zwracać szczególną uwagę na prędkość.
Dziś policja będzie zwracać szczególną uwagę na prędkość.
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl

Dziś, 13 sierpnia 2021 roku, na drogach całej Polski prowadzona będzie skoordynowana akcja policji wymierzona w kierowców dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń.

Sierpniowa akcja "Prędkość" to kolejna odsłona cyklu organizowanego przez polską policję przy wsparciu Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego Roadpol. Jak zwykle w takich przypadkach można spodziewać się zwiększonej liczby patroli. Nie tylko tych oznakowanych, gdyż w akcję zaangażowani będą również funkcjonariusze z grup speed, często poruszający się nieoznakowanymi radiowozami.

Policja zapowiedziała, że w szczególności skupi się na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową.

W akcję po raz kolejny włączyła się także firma Screen Network S.A., która w dniu 13 sierpnia 2021 roku będzie wyświetlać na reklamowych ekranach LED spot zachęcający do bezpiecznej jazdy pt. "Zwolnij i żyj". Funkcjonariusze apelują o stosowanie się do limitów prędkości nie tylko dziś, ale przez cały rok, gdyż zbyt szybka jazda wciąż jest główną przyczyną wypadków na polskich drogach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)