Policyjna akcja "Prędkość" w całym kraju. Funkcjonariusze będą polować na piratów

Dziś policja będzie zwracać szczególną uwagę na prędkość.
Dziś policja będzie zwracać szczególną uwagę na prędkość.
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl
Aleksander Ruciński

13.08.2021 06:56, aktual.: 14.03.2023 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś, 13 sierpnia 2021 roku, na drogach całej Polski prowadzona będzie skoordynowana akcja policji wymierzona w kierowców dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń.

Sierpniowa akcja "Prędkość" to kolejna odsłona cyklu organizowanego przez polską policję przy wsparciu Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego Roadpol. Jak zwykle w takich przypadkach można spodziewać się zwiększonej liczby patroli. Nie tylko tych oznakowanych, gdyż w akcję zaangażowani będą również funkcjonariusze z grup speed, często poruszający się nieoznakowanymi radiowozami.

Policja zapowiedziała, że w szczególności skupi się na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową.

W akcję po raz kolejny włączyła się także firma Screen Network S.A., która w dniu 13 sierpnia 2021 roku będzie wyświetlać na reklamowych ekranach LED spot zachęcający do bezpiecznej jazdy pt. "Zwolnij i żyj". Funkcjonariusze apelują o stosowanie się do limitów prędkości nie tylko dziś, ale przez cały rok, gdyż zbyt szybka jazda wciąż jest główną przyczyną wypadków na polskich drogach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)